Lista ocen Ford Sierra II Kombi (36) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 57 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~El Sonbaty
Kombi 2.0 i 120KM 88kW
Polecam to najlepszy wybór jak ktoś ma mało pieniędzy a chce mieć za 2-4 tyś super bryke !!! Auto nie wyglada za staro, ma power (ja mam 2,0 w manualau) Według mnie wersje LPG są ekonomicznymi autami więc i też spracowana sierka nienarobi kosztów. Polecam auto jest super wole SIERRE niż PASSATA B3 a ściera kosztuje 50-60% taniej niż passożyt. Warto jak ktoś mam mało kasy a potrzebuje fajną dużą mocną i szybką brykę to Sierra jest jedyną...
~Rafał
Kombi 1.8 80KM 59kW
Daję 4 - co prawda ostatnio sierka zaczęła się psuć ale jak można przeczytać gdzieś tam powyżej mogła mieć ku temu swoje powody, tym bardziej że nikt na nią nie chuchał i dmuchał. Odnośnie kosztów napraw - ze względu na brak odpowiednich fachowców w okolicy (czytaj sumiennych garażowców - sami szamani :/) samochód był naprawiany w sieci Qservice - jakość napraw dobra jednak cena ........panie daj pan spokój. Czemu daję 4? - bo naprawy...
~p
Kombi 1.8 TD 75KM 55kW
Miasto (zima, korki) 6,8 l/100 Cykl mieszany (do wa-wy,po wa-wie w korkach i z powrotem) 6,2 l/100 Trasa 5,2 l/100 (2 osoby, na dachu sprzęt windsurfingowy, 95% czasu 110km/h sporadycznie wg. potrzeb przy wyprzedzaniu do 140km/h) tak mi wyszło mniej wiecej na przestrzeni 150 tys. km.Z czego około 70 tys. km było zrobione w trasie.
~sierran
Kombi 2.3 D 67KM 49kW
Zuzycie paliwa w mieście nie było najniższe, ale na trasie lub w cyklu mieszanym samochód zadowalał się niewielką ilością paliwa. Jeśli chodzi o naprawy to nie pamiętam. Przez 14 lat uzytkowania przez moją rodzinę było ich tak niewiele a usterki tak niegroźne, że było to niezauważalne.
~Lookas001
Kombi 1.6 75KM 55kW
Cana napraw chyba średnia. Jeśli się dba i robi wszystko na czas, auto na pewno jeszcze pojeździ.Poza tym jak coś zrobisz to zapominasz o tym na dłuuuugi czas. Spalanie w mieście około 10 l gazu, w trasie o wiele mniej.
~qba
Kombi 2.0 i 120KM 88kW
niskie koszty eksploatacyjne , autko sie nie psuje. ceny czesci zamiennych nie powalaja na kolana. po za tym duzy wybor sporo tanszych zamiennikow. 9l w miescie ale przy naprawde duzych korkach. na trasie 7,5-8,0l.
~rocky_Feller
Kombi 1.6 80KM 59kW
Spalanie gazu min w trasie przy predości do 110 - 8 l, śrdnie 10-10,5 l, najwięcej w miescie w zimowych korkach -11-12 l żłopała. Części dużo, czy to szrot czy zamienniki - ceny przystępne.
~AZet
Kombi 1.8 TD 75KM 55kW
spalanie: z turbodoładowaniem i bez - całkiem przyzwoicie. naprawy - od kiedy padło turbo, koszty napraw to wymiana oleju, opon, filtrów, klocków i rzadziej elementów zawieszenia
~tom lublin
Kombi 2.0 i 115KM 85kW
2 litrowy silnik na trasie 7l/100km benzynki 9l gazu(sredbnio 120km/h) w miescie 10 benzynki 12 gazu poprostu swietnie ceny umiarkowane naprawy we wlasnym zakresie

Usterki Ford Sierra II

Ford Sierra II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Gburek
Kombi 2.0 i 115KM 85kW
jak na 2.0 nie jest zle, wiadomo ze km wymagaja paliwa! na trasie przy 140-160km 10l, przy 100-120km 8l, po miescie przy ostrej jezdzie jakies 16-17l, przy spokojnej po miescie 10l.
Ford Sierra II Kombi