Lista ocen Ford Sierra II Kombi (39) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 54 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~El Sonbaty
Kombi 2.0 i 120KM 88kW
Moja ma twarde zawiesznie więc nie jest to seryjne , seryjne polecam zmienić bo jest zamiękie Sciera lata wtedy po drodze jak szmata. Warto usztywnić i obnizyć. Auto jest super WYPAS- nie wiem dlaczego niektórzy się z niego śmieją. Gdyby pojeżdzili "scierą" to zobaczyli by co to znaczy dobry mocny wóz prawie jak passat tyle że za połowe ceny. A ciągnie z kopyta i zarówno na gazie jak i na bezynie, buda "0" rdzy !!! Auto jest super. Ja mam...
~Rafał
Kombi 1.8 80KM 59kW
Zawieszenie za czasów świetności zapewniało bardzo przyzwoity komfort podróżowania. Jednak w wyniku zaawansowanego wieku i wszechobecnej korozji w trakcie jazdy urwał mi sie wahacz od prawego tylnego koła. Na szczęscie przy niewielkiej prędkości (ciągnąłem przyczepę) i na nowym asfalcie - nie było dziur - nic poważnego sie nie stało. Zatrzymałem się, patrzę a tu z wleczonego wahacza zrobił sie pchany......
~p
Kombi 1.8 TD 75KM 55kW
Zakładając, że jest w dobrym stanie to zaskakująco dobrze trzyma się drogi. Pozytywnie się zaskoczyłem. Dostosowane do osiągów. Powtarza się, że zawieszenie w Fordach jest mało wytrzymałe.To mity.Jest normalnie wytrzymałe. Wystarczy używać głowy.Po zakupie wymieniłem co było trzeba, a następne 2 lata (150 tys. km) nie musiałem nic ruszać (żadnych nieporządanych odgłosów i zastrzeżeń przy przeglądach).
~qba
Kombi 2.0 i 120KM 88kW
dobrze zestrojone, bez wiekszych przechylow na zakretach, pewnie sie kieruje tym samochodem(wersja ze wspomaganiem) ,. nie raz mam odczucie ze jest nawet bardziej sportowo zestrojone, wchodzenie w zakrety z duza szybkoscia tym autkiem to przyjemnosc... Maly minusik za slabsza trwalosc na naszych drogach..
~rocky_Feller
Kombi 1.6 80KM 59kW
Zawieszenie \"kanapa\" Jedni to lubią inni nie. Przy oponach powyżej 185 lubi poszyszkowac po koleinach. Wymieniłem tylko wahacze przód i tylne amory na twardsze, bo kombi i butla LPG w zapasie. Brak wsp kier - troche trzeba pokręcić kołem.
~AZet
Kombi 1.8 TD 75KM 55kW
komfort jazdy lepszy niż w VW Passacie B3, jesli chodzi o porównanie w tej samej klasie i wieku; porównując do niższej klasy i też Forda - to w porównaniu z Escortem prowadzi się wręcz bajecznie :)
~sierran
Kombi 2.3 D 67KM 49kW
Bardzo wytrzymały układ jezdny choć troszkę zbyt miękki. Przy niezbyt obciążonym samochodzie prowadzi się doskonale nawet po nierównej nawierzchni. Zapewnia wysoki komfort podróżowania.
~pestek
Kombi 2.0 i 120KM 88kW
Dużo jezdziłem w różnych warunkach( i nie należę do przepisowych kierowców jeśli idzie o prędkość), żadnej nawet stłuczki auto jest bez wspomagania i z ABS i bardzo dobrze się prowadzi.
~Patryk szydercaaa@o2.pl
Kombi 2.0 i 120KM 88kW
zalezy jakie sa zalozona kola 205/50 r15 jakie ja mam nie sprawdzaja sie najlepiej na koleinach, jesli sa wezsze o wyzszym profilu samochod bardzo dobrze sie prowadzi. tylny naped moze dac duzo frajdy:)

Usterki Ford Sierra II

Ford Sierra II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~urbanek-r@wp.pl
Kombi 2.0 i 120KM 88kW
bardzo dobrze trzyma sie drogi ,nie sciąga nie buja poprostu płynie- ale sami wiecie że to wszystko zalezy jak dbamy o caly układ jezdny i odpowiedni dobór opon
Ford Sierra II Kombi