Lista ocen Ford Sierra II (221) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 303 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~p
Kombi 1.8 TD 75KM 55kW
stary samochód a mimo to nie było tragedii oprócz... może to kwestia egzemplarza? przez cały okres eksploatacji nie udało mi się dojść do ładu z układem chłodniczym. Albo niedogrzany albo chciał się przegrzewać.Mimo wielu wizyt pod tym kątem w warsztatach pozostało to do końca nie naprawione.Po doświadczeniach z porzednimi fordami od razu zamontowałem "pstryczek" uruchamiający elektrowentylatory chłodnicy od środka dzięki czemu to ja...
~d_artanian
Sedan 1.6 75KM 55kW
Na tydzień w zimie obraziła się na mnie lampka w środku. Przeprosiłem i znów zaczęła działać. Zamek umiem obsługiwać tylko ja. Schowek skrzypi na wybojach, czasem nie świeci jedna żaróweczka podświetlenia tablicy. Zapalniczka działa od 17 lat. W bagażniku zbierała się woda - trzeba uszczelnić przestrzeń między lampami a progiem bagażnika. Jak widzicie same pierdoły z którymi można sobie tak po prostu poradzić. DOSKONALE JAK NA 17LAT!!
~Świdniczanin
Hatchback 2.0 i 125KM 92kW
jak to w starym fordzie bywa drobiazgów nie brakuje, od złych styków w kostce świateł tylnych przez rdze na błotnikach i masce do przecierania się linki gazu i wymiany średnio raz na rok wachaczy w przednim zawieszeniu. jeszcze przecieki w silniku ( palstykowe osłony slinika), sonda lambda , która lubi sprawiać kłopoty , więcej niepamiętam
~Sebastian
Sedan 2.0 105KM 77kW
pozytywne zaskoczenie w porównaniu z innymi dotyczas użytkowanymi samochodami innych marek, nie ma czegoś takiego jak przepalające się wiecznie żarówki, czy sytuacji w której np. wycieraczki albo inny drobazg przestaje działąć bo np. nie ma styku albo nie ma na to w danej chwili ochoty
~juzonmr
Kombi 2.0 i 120KM 88kW
Jak się dba tak sie ma. Generalnie silnik dociąga nawet do 500 tyś. km. Przy rozsądnej eksploatacji praktycznie tylko terminowe przeglądy i wymiany( wiadomo, zawsze sa tez jakieś drobiazgi). Gumy stabilizator-wachacz polecam wymienić na tzw. wzmocnione składane-auto nie pływa tak na drodze i w koleinach
~bobas
Hatchback 2.0 i 120KM 88kW
trudno powiedziec ,wymieniane byly przednie dolne waczhacze z powodu wybicia swozni, sadze ze na polskich drogach i tak dlugo wytrzymaly .tylna polos tez zostala wymieniona z powodu wybicia sie frezow ale poza tym jest okej, nawet korozja prawie nie daje sie we znaki.
~Piccon (mailto: stamor83@onet.eu)
Sedan 2.0 i 120KM 88kW
Mata wygluszajaca maski blokuje ciegno pedalu gazu - radze "ogolic" maske od spodu do golej blachy! Ciezko wchodzacy II bieg, czasami wyskakuje (synchronizatory) Rdzewiejace nadkola tylne od strony drzwi oraz tlunik (przynajmniej jest powod do zalozenia sportowej "mruczajki")
~WOŁEK
Sedan 2.0 i 116KM 85kW
AUTO SUPER, PALI GAZU OKOŁO 10L/100KM. ZAKUPIŁEM SIERKE NA POCZĄTKU TEGO ROKU ROCZNIK 1992, 2.0L + LPG, SEDAN ZA 1900 ZŁ. AUTO REWELACJA DUŻE, WYGODNE I TANIE W EKSPLOATACJI, PALI NA DYG, NIE MAM Z NIĄ ŻADNYCH PROBLEMÓW. POLECAM WSZYSTKIM, KTÓRZY CHCĄ MIEĆ DUŻE, WYGODNE I TANIE AUTO
~GRYFARTPAWELR@WP.PL
Hatchback 2.3 D 67KM 49kW
Przez trzy lata użytkowania mojej Sierki wymieniłem: lożysko koła, łożyska napinacza jakiegoś paska klinowego, jedną sprężynę od zawieszenia przedniego, próg no i oczywiście ze trzy razy gumy stabilizatora (ten typ tak ma) :-) i oczywiście klocki i opony, ale to w każdym samochodzie

Usterki Ford Sierra II

Ford Sierra II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~devylin
Sedan 2.0 i 116KM 85kW
zrobilem kilka tysiecy kilometrow i nic.samochod stary.kupiony od goscia ktory wogole o niego nie dbal.i nic sie nie psuje.chcialbym jeszcze kiedys kupic taki samochod ktorym by sie tylko jezdzilo a nie caly czas naprawialo.polecam kazdemu.sierra jest super