Lista ocen Ford Sierra II (187) - Ergonomia

Na liście zabraknie 337 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piccon (mailto: stamor83@onet.eu)
Sedan 2.0 i 120KM 88kW
O ile szyby drzwiowe i szyberdach na korbe jeszcze mozna wybaczyc, o tyle (przy wersji CL) BRAK OBROTOMIERZA PRZY 2-LITROWYM 12O-KONNYM SILNIKU TO SKANDAL!!! (Ja kupilem na zlomie zegary za 40 zeta i podciagnalem kabel z cewki - trzeba sobie jakos radzic...) Na pocieszenie za to jest kierownica regulowana w 2 plaszczyznach i fotele z regulacja nie tylko wysokosci, ale i wkleslosci ledzwiowej. Tylne oparcie sedana sklada sie w 1/3, siedzenie...
~d_artanian
Sedan 1.6 75KM 55kW
Dobrze, choć nietypowo :) Kowalski nie znajdzie dość szybko włącznika świateł, poza tym ok, gdyby nie te przesuwane regulacje nawiewu :) Bardzo mi się podoba konsola skierowana w stronę kierowcy. Radio w fajnym miejscu(nie lubię jak w samochodach jest wysoko). Kilka przydatnych schowków, podświetlana,duża popielniczka, regulacja kierownicy w dwóch płaszczyznach, regulacja wysokości fotela kierowcy, wygodne siedzenia, dużo przestrzeni. Ogólnie...
~p
Kombi 1.8 TD 75KM 55kW
W sumie jak wyżej.Oczywiście trzeba się pogodzić ze stylistyką z lat 80'tych - piękna to ona nie jest.W każdym razie nie ma problemów z poukładaniem wszystkich "niezbędnych" rzeczy typu fajki, zapalniczka, telefon itp.Przy projektowaniu bagażnika konstruktorzy naprawdę pomyśleli.Szeroko,a dzielone oparcia kładą się,tworząc równiutką powierzchnię bez unoszenia siedziska.Dla mnie było to ważne - woziłem w środku bomy, maszty i żagle windsurfingowe.
~qba
Kombi 2.0 i 120KM 88kW
w srodku autko ma ponad czasowy styl i naprawde ma to cos.. a z zewnatrz to juz prawdziwa klasa.. rzadko mozna spodkac auto ktore ma tak piekna linie i sylwetke ktora mimo lat jest nadal atrakcyjna!! ja posiadam wersje kombi. w pare sekund skladajac siedzenia robi sie z sierry ciezarowka!
~WOŁEK
Sedan 2.0 i 116KM 85kW
AUTO SUPER, PALI GAZU OKOŁO 10L/100KM. ZAKUPIŁEM SIERKE NA POCZĄTKU TEGO ROKU ROCZNIK 1992, 2.0L + LPG, SEDAN ZA 1900 ZŁ. AUTO REWELACJA DUŻE, WYGODNE I TANIE W EKSPLOATACJI, PALI NA DYG, NIE MAM Z NIĄ ŻADNYCH PROBLEMÓW. POLECAM WSZYSTKIM, KTÓRZY CHCĄ MIEĆ DUŻE, WYGODNE I TANIE AUTO
~Jędrzej Pawlaczyk
Hatchback 1.8 87KM 64kW
Tu nie można nic zarzucic, posiadam jedna z bogatszych wersji wyposażenia, a pólskóry i i podlokietniki z przodu i z tyłu (z przodu mógł by być nieco dłuższy) to genialne rozwiązanie. A do tego wszystko ustawiane, nawet przednie fotele pompowane i tyle schowków.
~Lucas gg:2527401
Sedan 2.0 i 120KM 88kW
Ergonomia jest wporządku. Jedynie trzeba się przyzwyczaić do kilku położeń przełączników. Niestety zaoszczędzili na niektórych elementach wnętrza... ;/ a i nie które elementy trzeszczą i ruszają się kiedy się je naciśnie. Ale ogólnie wszystko wygląda masywnie.
~raffaelli@gazeta.pl
Sedan 2.0 i 120KM 88kW
Trudno o mniej intuicyjne rozwiązania. Wyłączenie wycieraczek nie jest w pozycji skrajnej tylko gdzieś w środku - na skrajnych pozycjach jest bardzo wolno i bardzo szybko - czasem jak chcę wyłączyć włączam wolne:(. Tylko czemu takie rozwiązanieto ma służyć?
~Rafał
Kombi 1.8 80KM 59kW
Ergonomia sierki nie wpisuje sie w mój gust. Wszechobecny plastik i niezbyt urokliwe umieszczenie wskażników nie rzucają na kolana. Ponadto wysoko umieszczona dźwignia zmiany biegów od początku mi się nie podobała
~AZet
Kombi 1.8 TD 75KM 55kW
samochód bez wspomagania kierownicy, co w mieście przyczynia się do tężyzny w ramionach, ale poza tym całkiem nieźle - prosty samochód, bez komfortowego wyposażenia wewnątrz, ale wszystko na swoim miejscu