Lista ocen Ford Sierra II (250) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 274 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Nixon4u
Hatchback 2.0 i 16V 115KM 85kW
Biegi w mojej Sierze wchodza bez zarzutu na miejsce w jejsce o jakim pomysle. Nie mam problemow moze tylko poza jednym. dalczego nie ma 6-go biegu???? Rozwiązanie biegu wstecznego jest doskonale w mojej skrzyni. Wbija sie go jak szóstkę (zaraz pod 5) i nie trzeba ani naciskać drążka ani podnosić zapadki, poprostu wbijam wsteczny i on tam jest. Żadnych zgrzytów, doskonała kultura pracy.
~misiek
Hatchback 1.8 TD 75KM 55kW
Skrzynia biegów napęd pracuje bardzo dobrze, lekko i jak na swój wiek precyzyjnie, ale ma jeden, za to duży, mankament - krótkie przełożenie piatego biegu, na trasie bardzo uciążliwe, bo prędkość przelotowa, pozwalająca zachować spalanie na przyzwoitym poziomie, nie będąca zabójcą dla silnika i umożliwiajaca słuchanie radia to ok 120 km/h
~Łukasz
Sedan 2.0 i 116KM 85kW
Pierwszy i drugi bieg - są zadziwiająco krótkie i nie ma tam żadnego przełożenia mocy silnika, jakby pieszo rozpędzać pełny kredens na kółkach. Bardzo dobry jest 4 bieg i jak na ten samochód (z tamtych lat) nadaje się do wyprzedzania. Płynne wybranie wstecznego wymaga wciśnięcia dźwigni.
~Lucas gg:2527401
Sedan 2.0 i 120KM 88kW
Do skrzyni biegów nie można się przyczepić. Pracuje Ok, nie ma żadnych stuków albo "zgrzytań". Biegi wchodzą dosłownie jednym palcem. Moim zdaniem ogromnym "Atutem" Forda Sierry jest właśnie skrzynia biegów. Nie znam przekładni automatycznej, ale z 5cio biegówką (manualną) pracowało mi się nieźle.
~WOŁEK
Sedan 2.0 i 116KM 85kW
AUTO SUPER, PALI GAZU OKOŁO 10L/100KM. ZAKUPIŁEM SIERKE NA POCZĄTKU TEGO ROKU ROCZNIK 1992, 2.0L + LPG, SEDAN ZA 1900 ZŁ. AUTO REWELACJA DUŻE, WYGODNE I TANIE W EKSPLOATACJI, PALI NA DYG, NIE MAM Z NIĄ ŻADNYCH PROBLEMÓW. POLECAM WSZYSTKIM, KTÓRZY CHCĄ MIEĆ DUŻE, WYGODNE I TANIE AUTO
~Tomasz
Sedan 1.8 TD 75KM 55kW
Genialna skrzynia biegów, żadnych problemów, żadnych luzów. Każda zmiana biegu pewna, elegancko wyczuwalna. Jedyny drobny mankament, to szybkie redukcje które niezbyt jej odpowiadały, czego w sumie nie można uznać za wadę gdyż sprzyja to jej żywotności.
~AdamQwert
Sedan 2.0 i 120KM 88kW
Czy to manualna, czy automat - jeździ się przyjemnie, przełożenia są dobre zarówno do jazdy ekonomicznej, jak i lekko sportowej. Jednakże tu bardziej dyfer decyduje o tym. Wytrzymałe są, chociaż po większym przebiegu (30k km) 2-ka i 5-ka ciężko wskakują.
~Piccon (mailto: stamor83@onet.eu)
Sedan 2.0 i 120KM 88kW
Dobrze zestopniowana, V bieg odpowiednio "dlugi" do smigania po autostradzie. "Dwojka" bezstresowo robi stowe. UWAGA NA SYNCHRONIZATORY!!! Zgrzyta zwlaszcza zmiana 1-2: trzeba to robic umiejetnie i szybko, inaczej dwojka moze sie nie dopiac i wyskoczyc!
~sierran
Kombi 2.3 D 67KM 49kW
Przede wszystkim niezawodna jak róznież dość precyzyjna. Zawsze trafiałem w odpowiedni bieg. Zmiany biegów wymagały troszkę wysiłku tylko w czasie bardzo niskich temepratur, do momentu rozgrzania oleju w skrzyni. Potem skrzynia pracowała bardzo gładko.
Dziennik kosztów dla Ford Sierra II
8,6
11,3
~Krzychu
Sedan 1.6 75KM 55kW
tu juz lepiej, biegi ladnie wchodza. Trwala skrzynia. Bardzo dlugie biegi jednak sa niedobrane do mocy silnika, no ale emeryci sie nie namachaja przy ruszaniu, ale kazde zwolnienie = redukcja chyba, ze cisniemy na dosc wysokich obrotach.