Lista ocen Ford Sierra II (223) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 301 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rokoski rokoski@wp.pl
Sedan 1.6 71KM 52kW
Ford mial problemy z wentylacja i ogrzewaniem, z biegiem czasu wszystko dziala coraz gorzej, nie spodziewam sie by w innych autach bylo coraz lepiej ;) ale mogloby to byc lepiej rozwiazane. Wlot powietrza na podszybiu czasem zasysa liscie, zima czesto slabo dziala nagrzewnica. Brak zamknietego obiegu.
~Lucas gg:2527401
Sedan 2.0 i 120KM 88kW
Jeżeli jest nam zimno, ogrzewanie nas nie zawiedzie, ponieważ kiedy przesunie się "wajchę" z zimnej strefy na ciepłą, w momencie robi się wręcz upalnie. Mam pewne zastrzeżenia do wentylacji, ponieważ kiedy damy na maks. szybkość nawiewu robi się niesamowicie głośno... Ale i tak zasługuje to wszystko na 5.
~WOŁEK
Sedan 2.0 i 116KM 85kW
AUTO SUPER, PALI GAZU OKOŁO 10L/100KM. ZAKUPIŁEM SIERKE NA POCZĄTKU TEGO ROKU ROCZNIK 1992, 2.0L + LPG, SEDAN ZA 1900 ZŁ. AUTO REWELACJA DUŻE, WYGODNE I TANIE W EKSPLOATACJI, PALI NA DYG, NIE MAM Z NIĄ ŻADNYCH PROBLEMÓW. POLECAM WSZYSTKIM, KTÓRZY CHCĄ MIEĆ DUŻE, WYGODNE I TANIE AUTO
~AdamQwert
Sedan 2.0 i 120KM 88kW
Wentylacja... Tego brakuje w tych samochodach. Jeśli nie ma klimatyzacji, to wiatraków nie polecam - jest po prostu tragicznie. Jednak ogrzewanie - w zime nie da się wytrzymać, a jak puści się na nogi, to koledze z tyłu klej na butach zaczynał się topić.
~Adam
Sedan 2.0 i 120KM 88kW
W żadnym innym samochodzie, którym sie poruszałem nie spotkałem tak fantastycznego ogrzewania! Jesli nagrzewnica jest w dobrym stanie to powietrze leci gorące. W lato też nie jest najgorzej gdyż zimne powietrze zasysane jest spod samochodu.
~d_artanian
Sedan 1.6 75KM 55kW
Zimą ciepłe powietrze leci po 2km. Latem gorzej, bo nie ma klimy :) nigdy nie parowały mi szyby, tylna tylko podczas jazdy w ulewę. Przydałby się filtr kabinowy. Dobrze,że po bokach są małe dodatkowe nawiewy na szyby boczne - inteligentne rozwiązanie.
~dMK
Sedan 2.0 i 120KM 88kW
W obu egzemplarzach jest słabe "lato". Spróbuję i tym razem termostat wymienić - wtedy w 1.6 LPG nic nie dało. Latem super sprawa z szyberdachym. Klimy brak, ale i tak jest znośnie. Dmuchawa jedynie na najwyższej prędkości hałasuje. Poza tym ok.
~Sebastian
Sedan 2.0 105KM 77kW
prosty układ przewietrzania wnętrza bez żadnego filtrowania co w przypadku starszego samochodu typu sierra przy minimalnych nieszczelnościach kolektora wydechowego powoduje przedostawania się np. spalin do wnętrza
~p
Kombi 1.8 TD 75KM 55kW
Ogólnie rzecz biorąc brak powodu do narzekań.Może w lecie trochę za bardzo się nagrzewa.Mimo lekko zabarwionych przez producenta szyb.Cóż albo dobra widoczność albo chłodno.Albo klima :)

Usterki Ford Sierra II

Ford Sierra II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~sierran
Kombi 2.3 D 67KM 49kW
Nigdy nie miałem problemów z zaparowanymi szybami. Troszke długo się nagrzewał. Trzeba było przejechać ok 10 kilometrów w zimie zanim poczuło się ciepłe powietrze ale potem ogrzewanie działało doskonale.