Lista ocen Ford Tourneo Connect II Grand (17)

~P@blo
Grand 1.5 TDCi 120KM 88kW
Posiadam wersję Grand. Potrzebowałem auta na wypady z dużym, przestronnym wnętrzem, takim aby w razie konieczności można było wygodnie się przekimać, wpakować rower (rowery) bez konieczności montowania specjalnych uchwytów lub zapakować ekipkę znajomych i ruszyć na jakiś wypadzik. Ponieważ mieszkam w bloku i nie mam garażu to ostatni rząd siedzeń musiał być składany bez szarpania się, wyjmowania z auta i biegania po piwnicach aby schować...
~jakurra
Grand 1.5 TDCi 120KM 88kW
Kupiłem ten samochód bo potrzebowałem auta tego typu, ale miałem jedną fanaberię - musiało być z automatyczną skrzynią biegów (tak wiem, zaznaczyłem, że jest manual, ale admin strony nie przewidział, że ten model występuje równiez z automatem). W tym segmencie jedyny sensowny automat miał Ford. Kupiłem wersję najdroższą, z tempomatem, szklanym dachem i nawigacją bo dużo podróżuję. Jednak nawigacja jest raczej słaba, ten wydatek ratuje fakt,...
~Bisqp
Grand 1.6 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Auto dobre dla firmy i dla rodziny. Dużo przestrzeni. Nie jest to demon prędkości ale 120 km 1.5 diesel jakoś daje radę. Spalanie miasto 6.5 do 7,5 l przy klimie, na trasie dużo lepiej nawet da radę zejść do 5.5 l/100, bez autostrady oczywiście. Przewoziłem nim naprawdę ciężkie rzeczy i dawał radę, nawet teściowa była zadowolona z jazdy.
~fordowiec
Grand 1.6 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Samochód mam od zaledwie kilku dni. Po pierwszym wejściu do niego miałem wrażenie iż jest strasznie wielki. Po kilku km. wielkość przestaje mieć znaczenie. Za kierownicą czujemy się jak w zwykłym focusie. Przed zakupem zastanawiałem się nad Caddy, jednak VW wygląda jak typowy dostawczak, ford jest bardziej wanowaty. Zaczynam coraz bardziej lubić ten samochód.
~maciuś
Grand 1.6 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Generalnie w miarę ok. Ale ciągle tak jakby czegoś brakowało. Auto duże niby wygodne ale to taka trochę ciężarówka ubrana w focusa;-) Wielki minus za nawigację. Działa wolno, i się wiesza. Niby dotykowa, ale technologicznie taka nawigacja robiła wrażenie 10 lat temu. W sumie to ford sprzedając ta nawigację za 5000 netto trochę się kompromituje. W erze tabletów nawigacja za tą kasę powinna powalać na kolana. A ta po prostu jest baaaardzo...
~Stanisław
Grand 1.6 Ecoboost 150KM 110kW
Auto w prowadzeniu jak osobówka. Silnik w połączeniu z automatem super jeździ. Spalanie na akceptowalnym poziomie. Usterek większych nie było (regularny serwis z częstymi wymianami oleju), po 180tyś przebiegu regeneracja konwentera w skrzyni biegów - to największy koszt jaki miałem do tej pory. Auto mega pojemne, nawet 7 osób daje radę. Ogólnie bardzo polecam.
4,1
~mariusz
Grand 1.5 TDCi 120KM 88kW
Jeśli ktoś szuka dużego rodzinnego auta w dobrej cenie to może kupić Tourneo. Musi jednak liczyć się z tym iż ten samochód to VAN roboczy, plastikowy w środku z małą ilością schowków. Jednak jest o wiele tańszy od S-maxa lub konkurencji. Jeśli ktoś szuka właśnie takiego samochodu to spokojnie mogę polecić, ale alecam dopłacić za kilak bajerów typu: czujniki parkowania, kamera cofania.
3,5
~ardeq
Grand 1.6 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Im dłużej jeżdżę tym samochodem tym więcej rzeczy zaczyna mnie w nim denerwować. Generalnie auto wielkie, ale w mieście jest za duże. W środku to dostawczak. Jeśli ktoś lubi motoryzacje to to auto nie jest dla niego. Jest zbyt surowe.
~zackart
Grand 1.6 Duratorq TDCi 75KM 55kW
OCena dotyczy Transit Connect ale z jakiegos powodu nie moge wybrac tej opcji Świetny van. Do tej pory jezdziłęm partnerem, berlngo, caddy doblo ale transit connect jest nie do pobicia
~marek
Grand 1.5 TDCi 120KM 88kW
w mojej opinii samochód spełnia w 100% swoją rolę. jest duży, mocno pakowny, a w szczególności oszczędny. czytałem opinie, że ma słaby silnik. w mojej opinii (po pierwsze nie jest to samochód sportowy) ma silnik zupełnie wystarczający. bez problemy 140-150 na autostradzie jedzie, a szybciej i tak nie wolno :) do 120 spalania bardzo atrakcyjne,
Ford Tourneo Connect II Grand