Ocena kierowcy - Ford Tourneo Connect II Grand

fordowiec, 8 lat temu
Silnik 1.6 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Rok produkcji 2016
Ford Tourneo Connect II Grand 1.6 Duratorq TDCi 115KM 85kW 2013-2018 - Oceń swoje auto
Samochód mam od zaledwie kilku dni. Po pierwszym wejściu do niego miałem wrażenie iż jest strasznie wielki. Po kilku km. wielkość przestaje mieć znaczenie. Za kierownicą czujemy się jak w zwykłym focusie. Przed zakupem zastanawiałem się nad Caddy, jednak VW wygląda jak typowy dostawczak, ford jest bardziej wanowaty. Zaczynam coraz bardziej lubić ten samochód.
Auto ma przejechane 1000km. Na chwilę obecną nic złego powiedzieć nie mogę.
Mam automat dwusprzęgłowy. Jestem bardzo zadowolony, polecam.
Prowadzi się jak przystało na forda - bardzo dobrze. Jednak duża buda powoduje iż auto lekko przechyla się na boki.
Duże szyby, wszystko widać + dodatkowo kamera cofania czujniki zbliżeniowe powodują iż autem cofa się bardzo dobrze.
Tutaj trochę kiepsko: 1. Bezsensownie umiejscowiony przycisk włączania oświetlenia w kabinie (nad głową kierowcy) 2. Mało schowków 3. Brak półki na smartphona 4. w wersji przedłużonej producent nie przewidział zasłony przedziału bagażowego = nie ma gdzie schować w aucie torby z laptopem pod marketem - wielki minus za to dla forda! 5. Nawigacja trochę wolno działa 6. Na nawigacji za mały zegar. Generalnie ergonomia jest bardzo dobra. Jedynie najgorszy jest ten brak rolety bagażnika.
Szybko się nagrzewa dla pasażerów z przodu. Brak nawiewów na tył.
Duże auto, dużo miejsca.
Jak na takie auto bardzo dobrze. Jadąc autostradą można spokojnie prowadzić rozmowę przez BT.
Trudno na obecna chwilę coś napisać, bo auto nowe.
Za te pieniądze nie kupi się auta z podobnym wyposażeniem. Brałem pod uwagę jeszcze Caddy w tej samej cenie ford oferował więcej. Można było też kupić gołe mondeo lub średniego focusa. Wybrałem Tourneo.
Skrzypi klapa bagażnika przy otwieraniu. Widać w niektórych miejscach iż przy wykańczaniu ford szedł na skróty .
na razie brak, bo auto nowe.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratorq TDCi 115KM 85kW [l/100km]

6,8