Ocena kierowcy - Ford Tourneo Connect II Grand

Bisqp, 7 lat temu
Silnik 1.6 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Rok produkcji 2016
Ford Tourneo Connect II Grand 1.6 Duratorq TDCi 115KM 85kW 2013-2018 - Oceń swoje auto
Auto dobre dla firmy i dla rodziny. Dużo przestrzeni. Nie jest to demon prędkości ale 120 km 1.5 diesel jakoś daje radę. Spalanie miasto 6.5 do 7,5 l przy klimie, na trasie dużo lepiej nawet da radę zejść do 5.5 l/100, bez autostrady oczywiście. Przewoziłem nim naprawdę ciężkie rzeczy i dawał radę, nawet teściowa była zadowolona z jazdy.
Za krótko go mam aby się wypowiadać, jak na razie OK Autocentrum nie daje wyboru 1,5 Tdci 120 KM a taki silnik posiadam. Jak dla mnie to jest trochę za słaby na takie duże auto przydało by się ze 150 KM i większy moment obrotowy powyżej 330 Nm
skrzynia biegów jest dobrze zestrojona, ma 6 przełożeń, chodzi lekko a biegi wchodzą bez problemów. 6 bieg raczej jest na autostradę i nie nadaje się za bardzo na wyprzedzanie.
Tu jest znakomicie, aż trudno uwierzyć że to 4,8 m 1,5 tonowe auto może tak dobrze zachowywać się w zakrętach. Zawieszenie dobrze wybiera nierówności, jazda tym autem to sama przyjemność.
Auto jest komfortowe ze względu na przestrzeń i zawieszenie, przydał by się mocniejszy silnik tak około 150 KM, w środku jest cicho mimo diesla klekota z przodu.
Auto jest ergonomiczne ogólnie biorąc, może poza konsolą sync radia telefonu itp, za dużo przycisków. Można użyć sterowania głosowego ale tylko po angielsku, trochę to wkurzające, ale działa.
Klima jest wydajna auto mimo dużych rozmiarów szybko się nagrzewa w środku, przy dużym nasłonecznieniu lepiej zasłonić szklany dach bo słońce daje wtedy popalić, ale klima lubi popić paliwa.
Przestrzeni nie brakuje, jest dożo miejsca dla kierowcy i pasażerów, bagażnik jest ogromny a na dodatek dają poprzeczni do relingów w wersji titanium.
W aucie jest cicho, szumy zaczynają się dopiero przy prędkościach powyżej 150 km/h. W mojej ocenie sprawiają to lusterka które sa duże i z jednej strony dają świetną widoczność ale przy dużych prędkościach wywołują szum. Ale tragedii nie ma
1,5 Tdci nie jest super ekonomiczny ale też tragedii nie ma 7,5 l przy klimie w mieście i tak tragedia nie jest. W mojej ocenie podawane przez producenta wartości są dużo zaniżone o ile nie wyssane z palca. Na autobanie auto pali czasem więcej niż 8 l/100 km, no ale jest duże i ciężkie.
za wersję titanium dałem 87,5 K w sumie czy to dużo nie wiem, jeżeli przeliczyć że dostaje za to duże rodzinno firmowe auto to stosunek cena jakość jest OK
Za krótko jeżdżę aby usterki pewnie wystąpiły.
brak puki co

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratorq TDCi 115KM 85kW [l/100km]