Ocena kierowcy - Ford Tourneo Courier I Mikrovan

Somsiad, 5 lat temu
Silnik 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Rok produkcji 2017
Ford Tourneo Courier I Mikrovan 1.0 EcoBoost 100KM 74kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Inne : Plastiki po kilkukrotnym skopaniu przez dzieciaki dalej wyglądają jak nowe.
Inne : Jazda z żoną jak ma okres.
Ogólnie auto bardzo dobre w swojej klasie i za tą cenę, niskie koszta eksploatacji, przyjazny rodzinie tzn pojemne, praktyczne, plastki łatwo utrzymać w czystości, nie rysują się i są dobrze spasowane. Do 5 gwiazdek brakuje mu mocy, lepszego wyciszenia, wygodniejszych foteli podłokietnika dla pasażera.
Jak na 1.0 ok, mam wersje 100 konną, jest ospały na niskich obrotach, w cyklu miejskim i normalnej jeździe oszczędny, powyżej 140 zaczyna żłopać, o wyprzedzaniu jak jestes załadowany zapomnij. Przyjemnie mruczy. Dałbym pewno 5 gwiazdek jakby to był 140 koni.
Jest precyzyjna, skoki raczej długie i tylko 5 biegów co potwierdza ze to auto miejskie lub na krótkie wyprawy.
Dosyć sztywny ale auto sie przechyla na zakrętach .
Mi się podoba, niektórzy mówią na to fiesta z wodogłowiem ale nikt nie jest idealny.
Dłużej szyby, wysoka pozycja, duże lusterka.
Dużo schowków, wszystko pod ręką.
Daje 4 bo przydałby sie nawiew na tył.
Auto jest dosyć wąskie ale w środku miejsca wystarcza dla 4 osób spokojnie. Jest wysoki wiec dziecko może spokojnie stać jak zakładasz pampersa czy chce sikać do kubka. Do bagażnika wchodzi wózek z gondolą na stojąco. Jestem zadowolony.
Jak na tą klasę ok, przeżyjesz. W sumie mogli sie bardziej postarać.
Mało pali. Serwis nie wiem bo nie robiłem.
Dla mnie super za tą kasę.
Nie patrzcie na to bo za krótko go mam. Janusze motoryzacji już opowiadają legendy, że ten silnik po 100000 tysiącach na śmietnik.
Jak wyżej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 EcoBoost 100KM 74kW [l/100km]