Lista ocen Ford Tourneo Courier (19) - Układ jezdny

~Grzesiek
Mikrovan 1.5 TDCi 95KM 70kW
No po prostu Ford. Zawias jest sprężysty i daje dobre wyczucie. Dobra precyzja i pewne prowadzenie. Potrafi poszerzać uśmiech :D wiadomo to nie focus st ale ja osobiście nie mogłem uwierzyć że tego typu auto może potrafić coś takiego! Dużo literek ESP itp i wiecie co? To działa!!! W końcu systemy reagują tak jak chcesz są przewidywalne i naprawdę skuteczne. elektroniczny system stabilności hamowania taaakk.... Pamiętam... Z Grand toirismo...
~luque1
Mikrovan 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Tak sobie. Fajne wspomaganie które pozwala kierowcy "czuć" auto. Na minus jest wąski roztaw kół. Przy wietrze i prędkości od 70-80km/h autem STRASZNIE buja. Wiem wysokie ale wrażenie że zaraz auto się przewróci na bok- nienajlepsze... Przy mijaniu się z tirem też to można odczuć... Takie rzeczy nie powinny się dziać. (Na 16' kołach jest ciut lepiej)
~Jacek
Mikrovan 1.5 TDCi 95KM 70kW
Auto pewnie trzyma się drogi, łuki pokonuje bez żadnych problemów. Niestety, przy przejeżdżaniu większych progów w niskiej temperaturze można usłyszeć, że coś tam ociera. Jakby amortyzator "kurczył się" i źle znosił niską temperaturę. Tę samą wadę miała eksploatowana przez nas Fiesta.
~Wojciech- Wrocław
Mikrovan 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Bywa głośny, ale w tej klasie nie ma co narzekać. Jak na Forda (jest z Fiesty) dobrze trzyma się drogi. Ciszej i bardziej komfortowo jeździ się na zimowych oponach (mam wyższe niż letnie)
~Bogdan
Mikrovan 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Bardzo dobrze się prowadzi (podobnie do mondeo mk3), układ kierowniczy progresywny idealnie zaprogramowany, zawieszenie dość twarde, ale sprężyste, na zakrętach tylko trochę się przechyla.
~Czyzyk_nt
Mikrovan Facelifting 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Auto się dobrze prowadzi, nie mam zastrzeżeń. Przy większych porywach wiatru na autostradzie trzeba po prostu mocniej trzymać kierownicę.
~Michal
Mikrovan Facelifting 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Bez uwag, twardszy niż Fiesta czy Mondeo. Na dużych wybojach lekko buja. Ogólnie jest bardzo sztywno ale mi to odpowiada.
~Karol Kirjaka
Mikrovan Facelifting 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Bardzo dobry promień skrętu, świetnie wchodzi w zakręty, nisko posadowiony punkt ciężkości.
~Vitalis
Mikrovan 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Jezdzi jak kazdy Ford , czyli bardzo dobrze. Autko trzyma sie drogi jak nalezy.
Dziennik kosztów dla Ford Tourneo Courier
5,9
~Damian
Mikrovan 1.5 TDCi 95KM 70kW
Prowadzi się dobrze ba nawet bardzo dobrze. Skrętne autko.
Ford Tourneo Courier