Ocena kierowcy - Ford Tourneo Courier I Mikrovan

Grzesiek, 6 lat temu
Silnik 1.5 TDCi 95KM 70kW
Rok produkcji 2017
Ford Tourneo Courier I Mikrovan 1.5 TDCi 95KM 70kW 2016-2018 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Od kiedy dostawczaki potrafią takie rzeczy?!
Silnik : 10% bonusu od fabryki trochę wyjaśnia sprawę. Przy Czym niewiarygodnie mało pali
Cóż za zaskoczenie. Pamiętam jak przyjechały do firmy, pierwsza myśl.... Ooo kurde... dostawczak... Zrobiłem nim 30 tys km i teraz czekam na takiego prywatnie hahahaha. Auto bardzo oszczędne i zarazem dynamiczne (chyba że przesiadasz się z 3 literówek klasy premium lub jesteś królem prostej ) obszerne i zaskakująco dobrze zaprojektowane. W standardzie komplet systemów Bezpieczeństwa (nie wiem jak oni tego dokonali że to w końcu działa tak jak powinno) a do tego porządny zawias. Jeżeli lubisz jeździć wygodnie a czasem polatac po zakrętach a ponadto dużo czasu spędzasz w mieście to może być to autko dla ciebie
95 koni nie brzmi zbyt dumnie ale... Tak naprawdę to jest ich tam 105 i na hamowani twierdzą ze w tych autach jest to norma. Jest naprawdę ok pojazd ciężki nie jest więc to w zupełności wystarcza nie ma problemu z wyprzedzeniem czy przy jakim kolwiek innym manewrze tak czy inaczej swojego zamierzam przeprogramowac na ok 125km i 280 niutkow bo tyle podobno bez problemu i utraty żywotności zrobią. Ale zaznaczę że i bez tego auto zawalidroga nie jest
Precyzyjna ale skok mógł by być krótszy. Biegów 5 i na trasie brakuje 6 przez co ekonomiczna prędkość to okolice 130 (lekko powyżej 5l) potem dość wyraźnie wzrasta. Niemniej powyższe rozwiązanie doskonale sprawdza się w mieście gdzie lepiej jest mieć pięć długich biegów
No po prostu Ford. Zawias jest sprężysty i daje dobre wyczucie. Dobra precyzja i pewne prowadzenie. Potrafi poszerzać uśmiech :D wiadomo to nie focus st ale ja osobiście nie mogłem uwierzyć że tego typu auto może potrafić coś takiego! Dużo literek ESP itp i wiecie co? To działa!!! W końcu systemy reagują tak jak chcesz są przewidywalne i naprawdę skuteczne. elektroniczny system stabilności hamowania taaakk.... Pamiętam... Z Grand toirismo hahahaha. Serio?! I więcej Naprawdę chylę czoła przed inżynieremi Forda. Kiedyś byłem związany z motorsportem i mina elegancka w Bmw zostawionego w winklach dostawczakiem bezcenna ... No jest więcej niż dobrze
Wielkie szyby i ogromne lusterka. A nie przepraszam to są wręcz lustra :D lepszym pod tym względem autem nigdy nie jeździłem.
wszystko tam gdzie bym się spodziewał. Uchwyty, stoliki a do tego wszedzie schowk :D aaaaa i ma nawet pawlacz Hahaha. Serio mówie zobaczcie nad kierowca :p
Auto nowe więc zamiast klimy jest lodowy tajfun :D w zimie szybko się nagrzewa więc tekturke z zuka możecie wyrzucić.
Nieeee nie uwierzę że to jest płyta Fiesty. Bardzo ale to bardzo przestronne auto. To nie jest mikrovan a pełnowartościowy van
Pow 160 trochę tam coś słychać ale na Boga to był przecież dostawczak z lustrami z łazienki zamiast z tymi małymi śmiesznym pstynkami !!!
Spalanie miasto to ok 6,5l trasa do 130 pow 5 ok 160 pow 7 materiały eksploatacyjne tanie
Moim zdaniem nie ma lepszego pod tym względem. W wersji trend mamy komplet bezpieczeństwa i parę gadżetów dla mnie ok
Nowy nie prany w perwolu
Tak jak już pisałem Nowy nie prany w perwolu

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 TDCi 95KM 70kW [l/100km]

5,3