Ocena kierowcy - Ford Transit Courier Van

drobny przedsiębiorca :), 6 lat temu
Silnik 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Rok produkcji 2017
Ford Transit Courier Van 1.0 EcoBoost 100KM 74kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : ciągle nie mogę się przyzwyczaić ale nie można chyba powiedzieć że hamulce są ... za dobre?! :)
kilka niedociągnięć jest... ale ogólnie polecam zakup!:)
dynamiczny nie słychać że " brakuje" jednego cylindra:).. w ogóle prawie nie słychać silnika przy spokojnej jeździe a przy wyższych obrotach no to cóż... pracuje po prostu charakterystycznie!:)
przy redukcji lepiej wybrać niższy bieg np zwalniając przed ostrym zakrętem bo trochę brakuje mocy przy ponownym rozpędzaniu... trzeba dostosować technikę jazdy ale ogólnie nie jest to większy problem.
brak uwag- auto prowadzi się doskonale, wspomaganie kierownicy rewelacyjne.
wersja Trend prezentuje się bardzo dobrze
widoczność bardzo dobra- słupki przednie przesunięte mocno do przodu, boczne lusterka ogromne! :)
brak licznika do jazdy dziennej ( chociaż jest na prędkościomierzu przycisk do kasowania kilometrów)! trzeba wybierać co ma być aktualnie wyświetlane na ekranie- przebieg całkowity, dzienny, temperatura na zewnątrz jakby nie można tego było umieścić gdzieś na stałe... Przyciski obsługi radia i wentylacji za małe- szczególnie w warunkach zimowych przy jeździe w rękawiczkach utrudnia to komfortową obsługę.
przy mrozach poniżej 10-ciu stopni podgrzewanie przedniej szyby trzeba włączyć drugi raz do pełnego usunięcia zlodowacenia. ogrzewanie ok.
w trasie przydaje się półka nad głową kierowcy i fabryczna stacja do instalacji np smartfona lub nawigacji z zasilaniem USB
dla mnie jest ok
spalanie wyższe niż podaje producent 7-8 l/100 km w cyklu mieszanym bez szczególnej dbałości o eco driving... ale jak ktoś jest ambitny ...:)
kupiłem auto na wyprzedaży rocznika z rabatem 5 000 zł rocznik 2017 zakupiony w styczniu 2018 kosztował 47 700 zł.. dla mnie cena ok
brak po przejechaniu 2 tys km
brak po przejechaniu 2 tys km