Lista ocen Ford Transit IV (51) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 43 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~DanTheMan
Furgon 2.5 D 75KM 55kW
jak na wielkość auta i silnika to jest rewelacyjnie. jeżdżę na pusto i mam \"lekką nogę\" w mieście przepisowo, bez wiscigów spod swiateł i zbędnego hamowania 6.3l/100km. tak tak sam byłem w szoku i tu ciekawostka, po trasie przepisowo 80-90 km/h 6.5l/100km.(musiałem dać 6.2 żeby formulaz przeszedł;/) pierwsze auto które spala w mieście mniej niż w trasie, ale chyba niema co sie dziwic jak w mieście na 5tym biegu jezdze i obroty silnika...
~hupert@wp.pl
Furgon 2.5 D 80KM 59kW
W mieście 10-11, niezależnie czy zima czy lato. W trasie ok 8. Ceny serwisu (oczywiście poza ASO!!!) na bardzo przyzwoitym poziomie. Po prostu auto zrobione jeszcze wg starej szkoły budowania samochodów użytkowych. Wszystko proste jak budowa cepa. Ale warto mieć mechanika znającego temat fordów. Reperowałem dwie rzeczy (!): 4 lata temu krzyżaki - 750zł, w tym roku przednie zawieszenie, bez amorków - 800zł. tyle.
~Butcho
Furgon 2.5 D 75KM 55kW
No i doszliśmy do tego co jest jedynym mankamentem czyli spalanie.Ja jeżdzę głównie miasto i często go zapalam i gaszę, spalanie 10l.Po krajowych jeżdze 70km/h i dalej mi pali 10l.Po autostardzie jeżdzę 130km/h i dalej pali 10l.Przeglądy i naprawy w dobrej cenie, można go samemu naprawiać jak ktoś się zna, wszędzie wsadzi łape i odkręci co trzeba.
~agatarafa@interia.pl
Furgon 2.5 TD 100KM 74kW
15 l/100km przy predkosci 90km/h, ceny bardzo wysokie w stosunku do jakosci usug i do tego panom doradcom servisowym w momencie kalkulacji zawsze od trzech lat wkrada sie blad czeski, np. podaja ze za wymiane amortyzatorow 2500 zl a przy odbiorze auta musze zaplacic 3500 bo policzyli sobie tylko jeden amortyzator. i tak jest przy kazdej naprawie.
~emde
Furgon 2.5 D 75KM 55kW
To jest tak topornie prosta konstrukcja (o ile mamy pompę wtryskową Bosch a nie Lucas EPIC), że tam się nie ma co psuć. Dobre paliwo, dobry olej, wymieniać filtry. Samochód z 500 tyś przejechanymi nadal śmiga po 140 km/h i pali w mieście około 9-10 a w trasie, lekko doładowany potrafi się zadowolić 6,5l/100km.
~Bartek
Furgon 2.5 D 75KM 55kW
Duży motor, duża moc, no i automat, więc zjadać ropy trochę musi. W mieście ok 13 litrów (trochę boli), ale w trasie przy sensownej jeździe potrafi zejść poniżej 10 litrów. Zgodnie z zasadą omijam ASO z daleka, a że samochód ma prostą konstrukcję, to ewentualne naprawy nie są dramatem. Części też nie za drogie.
~robertvip36@o2.pl
Furgon 2.0 114KM 84kW
Silnik 2.0 dohc z instalacją wtrysku gazu to świetne rozwiązanie.Ekonomiczne np miesięcznie płaciłem za benzynę 1000 zł teraz za gaz od 400-600 zł , ba nawet wynik do diesla jest dużo lepszy 100 km za gaz to w moim przypadku 28 zł a diesel który pali 10 ltr to 40 zł. Poza tym dośc żwawy i elastyczny.
~daniangomera@wp.pl
Furgon 2.5 TD 85KM 63kW
super!! na taką pojenmosc 2,5td bierze 8l/100km z 9osobami co prawda mam szybki most 3000obr/min jade 115km/h mam starszego transita z 94r pali tyle samo ale jest wolniejszy założyłem mu obrotosciomoerz i wyszło 4200obr/min przy 110km/h
~skurak@tlen.pl
Furgon 2.5 TD 90KM 66kW
Jak na samochód o takiej masie,dość mało aerodynamicznej bryle, jeżdżony często z obciążeniem ok 300-700 kg to zużycie paliwa w mieście 8-9 litrów a w trasie do 130 km/h ok 10 litrów to chyba wartości dardzo dobre.
~Krzysztof kuj-pom
Furgon 2.5 TD 85KM 63kW
Długa trasa jazda do 90 mieści się spokojnie w 7L. W mieście nie mierzyłem. Jazda z pedałem w podłodze nawet 12L. Powyżej 100km/h dużo pali.