Lista ocen Ford Transit IV 2.5 D 75KM 55kW 1994-2000 (9) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~krzychuDTL
Furgon 2.5 D 75KM 55kW
Jeśli chodzi o precyzję i samo działanie skrzyni to nie mam najmniejszych zastrzeżeń.Jednak przy blisko 400 000 km przebiegu przy dużym obciążeniu skrzyni(ciężki ładnunek+górka)podczas ruszania zdażało sie że 1 wyskakiwała. Druga sprawa to zestopniowanie,jak na moje skrzynia mogła by by troche dłuższa max. to ok 140 km/h jednak prędkośc przelotowa to jakieś 90-110 km/h bo potem silnik dostaje bardzo wysokich obrotów przez co wzrasta spalanie...
~Bartek
Furgon 2.5 D 75KM 55kW
Automat, 4 biegi. Przydałby się 5, ale nie zamontowali w moim egzemplarzu :) Komfort jazdy z automatem jest nie do przecenienia. Kto raz spróbuje, nie będzie chciał wrócić na manualną. Trzeba się tylko przyzwyczić do obsługi pedału gazu. Przy mocnym wciśnięcu długo \"trzyma\" na niskim biegu (da się szybko ruszyć albo wyprzedzać). A przy wrzuceniu na ręczną 3 można bez problemu wyprzedzać tiry na trasie.
~DanTheMan
Furgon 2.5 D 75KM 55kW
Krótkie przełożenia. na trasie brakuje 6go biegu. idealna skrzynia do miasta(80% moich przebiegów to miasto)pozwala jechać na 5tce 50km/h bez problemu. Jedynka czasem ciężko wchodzi i troche za długi skok lewarka.
~emde
Furgon 2.5 D 75KM 55kW
MT75, manualne 5 biegów, nie najgorzej zestrojone (trochę za duża przepaść między 2 a 3). Pracuje precyzyjnie z sympatycznymi kliknięciami. Zawsze mnie zadziwiała precyzja, z jaką pracuje naprawdę długi lewarek.
~Butcho
Furgon 2.5 D 75KM 55kW
Trochę jedynka się wbija tak sobie ale nie narzekam ja się przyzwycziłem i mi się dobrze jeżdzi.
~weekend
Furgon 2.5 D 75KM 55kW
Skrzynia biegów dobra, nic z nią się nie dzieje, biegi wchodzą ładnie, jedynie brak 6 biegu
~Yogi , zbigniew1@onet.eu
Czasami zimą 2-ka ciężej wchodzi, ale poza tym wszystko super
~Robert
Furgon 2.5 D 75KM 55kW
Biegi wchodzą lekko jest naprawdę idealna.
~Łukasz stonebud@op.pl
biegi wchodzą bez problemu