Lista ocen Ford Transit IV 2.5 D 80KM 59kW 1994-2000 (23) - Silnik

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~hupert@wp.pl
Furgon 2.5 D 80KM 59kW
Nie jest to nowoczesna bus-wyścigówka z c.r. ale za to od początku jedyne co robi się przy silniku to wymienia olej itp. Raz przegapiłem jedną wymianę i nic. Jeździ tak jak na początku. Mój ma dziwną cechę. W gorące dni nie ma pary by jechać więcej niż 100, a jak jest zimno rwie i 140. Przyzwyczaiłem się. Zimą zapala przy -20. Byle tylko akumulator był dobry. Widywałem takie same z mln na liczniku, a mój robi ok 20 tyś miesięcznie, więc...
~dj_oz
Furgon 2.5 D 80KM 59kW
Kupiłem to auto z przekonaniem o dobrej opini o silniku, niezawodności, prostocie konstrukcji. Pomimo zakupu z pewnych rąk okazało się inaczej. Auto od samego poczętku sprawiało kłopoty, zawieszanie wtrysków, wysiadła pompa paliwowa, simering na wale i kilka innych...
~miras
Furgon 2.5 D 80KM 59kW
przyzwoite przecież to jest auto dostawcze(jazda tirem),należy uważać przy wyprzedzaniu zwłaszcz jeżeli ma się na pace 2000kg ,na koniec dodam że w mojej wersji występują spore kłopoty z odpalaniem zimą(wersja francuzka)
~DARO
Furgon 2.5 D 80KM 59kW
silnik super, malo pali 7 litrów lato,zima 9 litrów,bez problemu pali przy -20 / DOBRY AKUMULATOR/,bardzo wytrzymaly nawet do 600 tys.bez remontu,trochę glośny w zimie,TROCHĘ MULOWATY ALE MAM BEZ TURBO
~Robert
Furgon 2.5 D 80KM 59kW
Silnik pięknie warczy, aż miło dla ucha :) Bardzo elastyczny, ruszymy nawet z 4 biegu Bardzo dobrze ułożony wszystkie drobne naprawy oraz wymiana paska rozrządu bez problemów.
~Traks
Furgon 2.5 D 80KM 59kW
Traktor, istny wół roboczy, dynamiki żadnej ale w końcu to auto dostawcze czego sie spodziewać, mało pali i jest długowieczny zrobiłem ponad 300tys i nie zajrzałem pod maske.
~Żmija
Furgon 2.5 D 80KM 59kW
To tylko zwykły disel.Przyspieszenie bez rewelacji, pracuje głośno, ale przez trzy lata nie zawiódł mie ani raz. a pracuje w naprawdę ciężkich warunkach
~tranzioch
Furgon 2.5 D 80KM 59kW
mam wrażenie że w ursusie c-360 silnik pracuje ciszej, co do przyspieszenia to rowerzyści mnie odsadzają z pod świateł
~Wojtek
Furgon 2.5 D 80KM 59kW
Silnik słaby, głośny. Zaliczyłem wymianę kadłuba silnika- pęknięta podpora wału głównego- wada materiałowa.
~Kamil
Za słaby powinien mieć przynajmniej 120/130km jako wolnossący