Lista ocen Ford Transit V (79) - Silnik

Na liście zabraknie 35 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Użytkownik niezadowolony
Furgon 2.0 TD 100KM 74kW
Więc tak mam wam do powiedzenia na temat tego autka.; Na samym początku szok pod kazdym względem, powiem tylko że jak go kupowałem w grudniu 2002 to w Polsce nie były jeszcze dostępne silniki tdci 2000. Zanim go dostałem musiałem czekać trzy miesiące ale nie w tym rzecz. Autko chodziło normalnie do przebiegu 115 000 km. A potem to się zaczęło problemy z klimą przy 130 000 km padły wtryskiwacze koszt około 10 000 zł . Także moje skromne...
~MARCIN Z WROCŁAWIA
Furgon 2.0 TD 125KM 92kW
Witam wszystkich. Zakupiłem swojego Forda w najbogatszym wyposażeniu z najmocniejszym silnikiem 2.0 125 km. Autko miało wówczas lekko ponad 80 tysięcy przebiegu. Silnik jest niesamowicie dynamiczny, w połączeniu z turbosprężarka daje super osiągi - w trasie wyprzedzanie jest przyjemnością. Silnik ten jest trwały ( zdarzają się awarię wtrysków - u mnie zero takich problemów a mocno eksploatowany). Nie problem w silniku a w utrzymaniu jego...
~Użytkownik
Furgon 2.4 TD 90KM 66kW
Silnik jak to diesel dosyć głośny, ale za to bardzo dobra dynamika pomimo 90 Km. Jazda na trasie z szybkością 100 km/h nie robi żadnego wrażenia na nim. Spalanie w okolicach 10 l/100 ON. Moment obrotowy jest tak ułożony, że na jedynce bez gazu albo z małym gazem zadusi się silnik. Na początku zrobił mnie w konia silnik bo z góry wrzuciłem 2 i puściłem gaz-bydle zgasło, więc panika jak fix, ale już się przyzwyczaiłem. sam silnik jest...
Furgon 2.4 TD 90KM 66kW
Silnik dobry w trasę gdy turbo działa, przy manewrowaniu bez gazu gaśnie co rusz, to nie to co w mercu. Pali ładnie ale przy silnych mrozach rzędu pon.12*C jest makabra, lepiej nie podchodzić albo chechłasć do zajechania akumulatora, to może zapali a zadyma przy tym jak w czołgu. W trasie dynamika bardzo dobra ale musi wyć żeby zasuwać.
~Mistrz kierownicy
Furgon 2.0 TD 100KM 74kW
Jeśli chodzi o elastyczność i przyśpieszenia / ekonomikę to rewelacja według mnie natomiast niezawodność.... Im dłużej jeżdżę nim to jest gorzej... Zaraz po przejechaniu kilku km jak temperatura dochodzi do ok 60 st. zacina sie turbina albo coś innego bo nie przyspiesza tylko stawia chmurę dymu i szarpie, jak sie odblokuje to potem ok.
~sławek
Furgon 2.0 TD 75KM 55kW
co do silnika to jedyny mankament i pompa vp 30 , cieknący zawór paliwa, po za tym ok, auto cały czas załadowane ok 1000kg , po mieście i w trasie nigdy nie przekroczyło 8,5l/100km, nie wiem jakie jest spalanie gdy jest pusty, u mnie zawsze na maksa załadowany w kołach 4,5 atm :) jak trzeba to śmiga 150 na autostradzie
~Robert
Furgon 2.4 TD 125KM 92kW
Przy obciążeniu rzędu półtorej tony na pace, silnik pracuje nawet nawet. Za to na pusto-co dzień inaczej. Raz ma przyspieszenie, raz nie. Nieraz udało się usłyszeć turbinę, rzadziej nie. W autach wyposażonych w turbo czuje się moment, gdy turbina zaczyna pracować, wciska cię w siedzenie, ja tego uczucia nie poznałem w fordzie.
~Gdańszczanin
Furgon 2.0 TD 100KM 74kW
Silnik wydaje sie byc cichszy niz w mondeo tdci (130KM) 2004. Nie odmawia współpracy w całym zkresie obrotów od ok 1500 - 4500. Na zewnątrz klekot jest miękki i stłumiony - cichy jak w aucie osobowym, nie wspominając o dostawczym. Pozwala na osiągnięcie na autostradzie prędkości 170 km/h. Dobrze znosi obciążenie.
~kerad27
Furgon 2.0 TD 125KM 92kW
Własnie silnik a własciwie wtryski i pompa-akurat trafiło mi sie z pompa Delfhi ktora ma wade konstrukcyjna -opilki z pompy uszkadzaja wtryski koszt regeneracji pompy 2500,wtryski 3000-Sama radosc,Łancuch rozrzadu 1900,Poza tym podobno tylko lac dobre paliwo ,wymieniac olej na czas i jezdzic.,.,:)