Lista ocen Ford Transit V (70) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 44 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
Furgon 2.4 TD 90KM 66kW
Bardzo trawały, do tej pory nie wymieniałem nic, chociaż nie raz wlokłem zadem po asfalcie. O komforcie nie piszę bo to jest dostawczak, zatem ta przyjemność tu nie występuje, chciaż jest całkiem nieźle. Bardzo dobre prowadzenie, znakomity układ kierowniczy, świetne hamulce, chociaż kitę lubi odwalić ręczniak, ale to norma we Fordach. Jeśli chodzi o zimę to jest to tragedia. Mieszkam w górach i na pusto nie idzie wyjechać pod żadną górę a...
~Użytkownik
Furgon 2.4 TD 90KM 66kW
Bardzo dobry jak na takie auto, znakomicie i bezawaryjnie radzi sobie z naszymi drogami. Ten Ford obrobił już 3 budowy z wożeniem pustaków, więźby dachowej włącznie. Dupa (za p..) wlokła się niemal po ziemi ale dawał radę. Bardzo dobrze trzyma się drogi nawet na dużych szybkościach; mam porównanie do Lublina-żenada i katastrofa-oraz do Merców Sprinterów. Merc to kangurek-wańka wstańka, ten nowy jest lepszy ale trwałość zawieszenia jest...
~Gdańszczanin
Furgon 2.0 TD 100KM 74kW
Zawieszenie tylne jest idealne. Z przodu coś od nowości stuka, a serwis twierdzi że wszystko jest w porządku. Komfort jest wysoki jak na auto dostawcze - porownywalny z autami segmentu B - dobry kompromis miedzy jazda z ladunkiem, na pusto, komfortem i pewnoscia prowadzenia. W zakretach jak sie za szybko jedzie wyrazny uslizg kol po wewnetrznej i nadsterownosc - latwa do opanowania. Ostroznie na koleinach z ladunkiem. Sprawny ABS.
~fpuh@poczta.o2.pl
Furgon 2.0 TD 100KM 74kW
nurkuje, myszkuje na drodze, trudny do prowadzenia na średniej jakości drodze, w zawieszeniu przednim ciągle coś stuka i wyje (bezskuteczne naprawy Autoryzowanych Serwisów - serwisy bronią się przed napraami gwarancyjnymi), przekładnia kierownica (kompletna) siedzi w nim już trzecia, po 25000 siadły amortyzatory, łożyska amortyzatorów i cała reszta. TRAGEDIA!!!!
~MARCIN Z WROCŁAWIA
Furgon 2.0 TD 125KM 92kW
Bardzo dobrze. Super trzyma się drogi. Teraz tak: trwałe zawieszenie choć wiadomo nie ma cudów na tych drogach naszych, więc tuleje się wybijają i co jakiś czas coś robimy. Co mnie zdziwiło: przekładnia się wyrobiła razem z pompą wspomagania. Czasem padają łożyska.
~Corsair
Furgon 2.0 TD 100KM 74kW
Na zimówkach "myszkuje", na letnich nie, więc nie każda opona się nada. Rozmiary opon zima i lato identyczne. Świetny skręt, a dzięki ASR i przedniemu napędowi śniegi i błoto nie straszne. Zawieszenie dość twarde, komfort dopiero po załadowaniu na pokład kompletu pasażerów :)
~Sławomir Kulikowski
Furgon 2.4 TD 116KM 85kW
Na zakrętach trzeba uważać ,zobaczę jeszcze jak będzie zimą, chociaż już mam duże obawy pomimo dużego doświadczenia. Zawiszenie twarde, przy długich trasach wyczerpujące dla kierowcy jak i pasażerów.
~dampsik@poczta.onet.pl
Furgon 2.0 TD 100KM 74kW
cos puka ale podobno ten typ tak ma. sprawdzalem u mechanikow i nic nie wykazalo. robie sporo kilometrów ale jeszcze nic w zawieszeniu nie wymieniałem. u znajonych ktorzy kupili calkiem nowke tez puka.
~Adam
Furgon 2.0 TD 100KM 74kW
jak dla mnie rewelacja, 120000 km i żadnych luzów w układzie kierowniczym, 2/3 przebiegu zrobione na drogach o kipeskiej nawierzchni nie rzadko z prędkością większą niż pozwalałby na to stan dróg