Lista ocen Ford Transit VI (32) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~smok_waw
Van LWB 2.4 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Ilość drobnych usterek jak dotychczas niewielka i raczej typu mało uciążliwego (np. przerwanie kabelka czujnika zużycia klocków). Wynika to zapewne z tego, że zarówno poprzedni i obecny właściciel dbali o stan auta. Mimo, że Ford sugeruje robić to rzadziej, wymiana oleju i filtra ZDECYDOWANIE co 15 tys km ! Ten silnik lubi oddychać, warto dbać o czysty filtr powietrza i zasilanie powietrzem. Do uciążliwych \"przypadłości\" tego modelu...
~cubici
Van SWB 2.2 TDCi 110KM 81kW
Pływające obroty. Bolączka chyba wszystkich Transitów z tym silnikiem. Wystarczy szybkie czyszczenie czujnika ciśnienia paliwa przy pompie wtryskowej. ale trzeba to robić co jakiś czas. Pierwsze wersje miały problem z EGR. Ja wymieniłem 2.5 roku temu na niby ulepszony i do dzisiaj jest dobrze. Słaby rozrusznik boscha a dokładnie jego elektromagnes. Szczęśliwie dojście do niego dziecinnie proste.
~Stachu
Van LWB 2.4 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Jedyną ustatką z którą się spotkałem to czujnik wstecznego wskrzyni. Naprawa zajęła mi około 15 minut i kosztowała circa 60 zł. Innych usterek nie miałem, ale wiem, że problemem w nich smjest korozja styków świateł i późniejsza „dyskoteka” z tyłu.
~bart
Van SWB 2.2 TDCi 110KM 81kW
Diabeł tkwi w szczegółach tu żaróweczka to coś innnego. Raz nawet reflektory opadły i świeciły metr przed autem. Raz awaria spryskiwacza , raz szyby el, raz zaśniedziały bezpiecznik itd
~johndoe
Van SWB 2.2 Duratorq TDCi 85KM 63kW
Niestety samochód bardzo wadliwy. Problemy z zamkiem bocznych drzwi, czujnikiem stopu, elektrycznością, wypadającymi elementami konsoli. Już chyba marka Tata lepiej składa pojazdy.
~Andrzej W. Jabłoński
Van SWB 2.2 TDCi 110KM 81kW
słaba osłona podłogi, słaba jakość kierownicy, słabe klamki plastikowe do drzwi- trzeba ostrożnie z nimi się obchodzić.
~Kondziu
Van SWB 2.2 TDCi 110KM 81kW
Po 120tys km wszystko jest w porządku! Lusterka miałem tylko wymieniane bo przestały grzać Bardzo szybko kończą się klocki hamulcowe
~Buncol
Van SWB 2.2 Duratorq TDCi 115KM 85kW
W ramach gwarancji Trzy razy wymieniano uszczelke przy drzwiach kierowcy i znowu sie odksztalcila
~Serwisant
Van SWB 2.2 Duratorq TDCi 85KM 63kW
Wymiana koła bez instruktażu to masakra. Bardzo często wypalają się żarówki postojowe i trzeciego stopu.

Usterki Ford Transit VI

Ford Transit VI – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Firma \"INLAM\" z Łodzi
Kombi MWB 2.2 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Ciągłe problemy z oświetleniem, układem chłodzenia silnika i przekładnią kierowniczą.