Lista ocen FSO 1500 (126) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 169 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~probokop@poczta.onet.pl
Sedan 1.5 75KM 55kW
Usterki wynikłe raczej ze zwykłej eksploatacji. Aparaturka pompy wodnej po jakimś czasie może puścić. Będzie lała. Przewody gumowe łączące chłodnice, po jakimś czasie majlepiej wymienić na nowe z atestem, oryginalne ( wzmacniane warstwom płutna). Stare mogą pęknąć pod wpływem ciśnienia, a w drodze jest to nieprzyjemne. Przed wymianą linki chamulca ręcznego wlać olei do pancerza (zapobiegnie to zapieczeniu linki ).
~Karol Boński karolbonski@o2.pl
Sedan 1.5 75KM 55kW
Jak na razie bez problemów. Robiłem tylko skrzynię, bo napęd prędkościomierza padł. Ale praktycznie pełny demontarz kosztował 100 pln. Nie przejechałem fiatem zbyt dużo, ale ani razu mnie nie zawiódł. Raz się przegrzał, ale to moja wina. Wsiadam, przekręcam kluczyk. Trzeba tylko dolewać benzyny i ... oleju, bo zaczyna trochę brać. Silnik raczej niezawodny, gorzej z hamulcami i zawieszeniem.
~biały skorodowany rzęch :)
Sedan 1.5 75KM 55kW
najlepsza akcja była jak mi się zapalił na parkingu hehe, jak długo nie jezdzi sie na benzynie to gumowe przewody parcieją i pojawiają sie wycieki paliwa - mnie własnie to spotkało zjarały sie jakies przewody pod maską, filtr powietrza, pare innych pierdół - hehh naprawa wyniosła mnie jakies 70 zł :D pozatym to nic powaznego sie przez 3 lata nie stało... odpukać!!
~kulturka@poczta.wp.pl
Sedan 1.5 75KM 55kW
poważne w skutkach to było pęknięcie przewodu hamulcowego, ale zawsze pozostają przednie hamulce,niekontrolowane pękniecie linki sprzęgła spowodowane było jej tarciem o karoserię, odziwo obie przypadłości po 70tys.,mimo lat brak korozji zawdziecza garażowaniu i konserwowaniu, acha jak go kupiliśmy w 1988 to po tysiącu trzeba było wymienić wadliwy wałek rozrządu
~Dzik, e-mail sukjo@poczta.onet.pl
Sedan 1.5 75KM 55kW
Powaznych usterek nie zaobserwowalem jednak najbardziej drazniaca mnie sprawa sa wycieki oleju.... Niby mozna z tym jezdzic i robic dolewki ale kiedys moge zapomniec i silnik moge zatrzec... Wycieki usuwalem juz kilkakrotnie, raz lecialo ze sruby mocujacej mise olejowa, raz z czegos tam, teraz znowu mi cos leci. Jest to dla mnie najwieksza wada mojego samochodu...
~TomKS@interia.pl
Sedan 1.5 75KM 55kW
Oprócz wycieków zewsząd, ale niezyt intensywnych przez ostatnie 3 lata ukrychnięty przewód wysokiego napięcia, stacyjka i włącznik elekromagnetyczny rozrusznika. Teraz już trzeba by powymieniać części zawieszenia, łożysko skrzyni biegów i coś tam w tylnym moście, ale na razie jeździ i nie marudzi. Fatalna korozja
~Dr.Patafian.
Sedan 1.6 77KM 57kW
Nic poważnego się nie stało,auto zawsze dowoziło nas do celu.Jak w większości opinii wspomnę o słabej jakości blach,oraz równie marnej jakości większości części związanych z zawieszeniem(sworznie i elementy metalowo-gumowe)oraz coraz gorszym dostępem do tych części(typowo fiatowskich)
~Uzytkownik Fiata
Sedan 1.5 75KM 55kW
W trasie nigdy nie nawalił, nie licząc gumy, a nie miałem przy sobie podnośnika. Przez ok. 15 tys. km, eksploatacji, wymieniłem uszczelkę pod głowicą, wąż od nagrzewnicy i teraz czeka mnie wymiana klocków i węża lub całej pompy wody (cieknie, niestety nie zlokalizowałem miejsca wycieku).
~Bucz
Sedan 1.5 75KM 55kW
Stał raz w wieku 3 lat - zniszczony tylny most (nie było co z niego zbierać), wymienione sprzęgło, rozrusznik. Reszta to eksploatacja jakieś szczotki w alternatorze, akumulator, pasek klinowy rozrządu, regulacje zaworów, filtry, świece (polecam 3 elektrodowe), klocki. A ceny częsci niesamowicie niskie.
~CZINTOS
Sedan 1.5 75KM 55kW
jak narazie to tylko ta skrzynia, no i ostatnio coś mi silnik nie gra jak trzeba ale były jaja z zapłonem poprzestawiał sie brak lampy stoboskopowej ustawiony na słuch to może dla tego dziś pojechał do mechanika naszczeście już nie tego od skrzyni wiec licze że jeszcze długo nim sie pobujam:D