Lista ocen FSO 1500 Sedan (138) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 148 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Uzytkownik Fiata
Sedan 1.5 75KM 55kW
Ja instalację regulowałem sam, mając o tym średnie pojęcie, ale uważam że wynik 13,5-14,5 litra gazu w cyklu miejskim (krótkie trasy, praktycznie cały czas dynamiczna jazda w zakresie obrotów powyżej 2500-3000 obr) jest przyzwoity, w trasie wg. poprzedniego właściciela przy delikatnej jeździ 8-9,5 litra, jednakże przy mojej jeździe na trasie (prędkość podróżna 120-130) spalanie wyszło ok. 11 litrów, uważam to za przyzwoity wynik ze względu na...
~zorc1@poczta.onet.pl
Sedan 1.5 75KM 55kW
W moim po 17 latach jazdy przez Ojca, okazało się, że w ogóle nie chodzi sprzęgło elektromagnetyczne przy wentylatorze chłodnicy, choć elektromagnes jest. Dwóch mądrych mechaników powiedziało mu na początku, że sprzęgła tam nie ma. Skutek: wiatraczek chodził od razu po uruchomieniu silnika. Latem przez pierwszych 3-5 minut, a zimą nawet i 20 jazda na ssaniu. Dało to jakieś 9-10 na trasie a zimą po mieście nawet 16l/100km.
~Dr.Patafian.
Sedan 1.6 77KM 57kW
Tutaj wiele zależy od regulacji gaźnika i układu zapłonowego,ale też od ciężaru nogi prowadzącego,i jeszcze takich rzeczy jak np,stan hamulców(lubią się zapiekać tłoczki)W większości przypadków można zejść poniżej 10l/100km,ale goniąc się po Słowackich górach spalanie wyszło mi na poziomie 15l/100km.Dane spalania podane tutaj odnoszą się do benzyny.
~Wiesiu
Sedan 1.5 75KM 55kW
Nie wiem ile pali,boję się policzyć.Wiem tylko że na pełnym baku zrobiłem bodajże 350 km..W TRASIE,do miasta się nie pcham,bo nawet rower będzie mniejszym utrudnieniem w ruchu dla innych.Ceny przeglądów mnie nie dotyczą,ostatni przegląd ważny do 8.3.2006,a ja mam go dopiero 2 tygodnie.Naprawiać się go nie opłaca...
~goorek (goorek@hotmail.com)
Sedan 1.6 77KM 57kW
no i tu sie zaczyna draamat. o ile w lecie elvis (bo tak go nazwalem) pali w miescie ok. 10 co jest jeszcze przeze mnie do zaakceptowania ze wzgledow finansowych to w zimie bylo zle: 15-20 l/100. to 20 bralo sie stad ze wiadomo jak jest - zima, tylni naped, no tzreba bylo troche poswirowac. ale i tak duzo. trasa w lecie ok 8 l.
~Kazimierz
Sedan 1.6 77KM 57kW
jeśli chodzi o spalanie to zależy od jazdy,przy spokojnej (tj. do 3000-3500 obr,średnio nie więcej jak 110) pali mi 7,5 benzyny albo ok. 10-11 gazu...w trasie przy 130-140 bierze 10,5 gazu,jeśli chodzi o awaryjność to jak się dba tak się ma ale jak narazie jest bezawaryjny - odpukać,oby tak dalej
~Paweł (www.pll.konin.lm.pl)
Sedan 2.0 112KM 82kW
Gdy ludzie wpadli na pomysł Lpg to mniej F125p(i innych z rodziny) trafiło na złom. Ekonomiczny w pełnym tego słowa znaczeniu (no chyba ,że bierze olej i na każde 100 km trzeba wlać litr a wtedy koszty są jak na benzynie).Jednym słowem dobrze wyregulowany 1.5 pali średnio 8 litrów z lekką nogą .
~Karol
Sedan 1.5 75KM 55kW
To jest chyba bolączka tych świetnych samochodzików,gdyby paliły nieco mniej tak z3 litry to by było extra! niestety auto lubi pić (ale niektóre lubia wiecej łyknac) lecz nie są to znowu tak wygórowane wartosci poza miastem 8,7lw mieście 10l przy dynamicznej jeździe
~CZINTOS
Sedan 1.5 75KM 55kW
Z tym jest różnie kto ma FSO wie o czym mówie dlatego że z fabryki nie wyszły dwa takie same silniki nigdy jeden mniej drugi więcej a mój jest nawet do zniesienia co prawda gazu wiecej z 1 literek ale jak opłacalnie:D podam na benzynie na na gazie to już sobie doliczycie.
~KEDZIERZYN@ELDOM.COM.PL
Sedan 1.5 75KM 55kW
jak na lata produkcji uważam że jest bardzo dobrze,trzeba zaznaczyć że to nie jest mały samochód a koszty ujdą w tłoku a po zmianie dysz na 135/140 zyskałem litra w cyklu "trasa"
FSO 1500 Sedan