Lista ocen FSO 1500 Sedan (158) - Silnik

Na liście zabraknie 128 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~caban333@vp.pl
Sedan 1.5 75KM 55kW
Autko miałem parę ładnych latek. Był to mój pierwszy samochód. Przeżył czasy liceum, pierwsze dyskoteki, wypady na łono natury. Ale również naukę palenia gum, kręcenia bączków, zawracania na ręcznym czy koniczynek ( wszystko po suchym asfalcie) wyścigi z polonezami i kadetami (15 lat temu to była podstawa polskiej motoryzacji). Cały przebieg zrobiłem na LPG i jedyne co naprawiałem to uszczelniacze zaworów (padły z powodu starości). Nigdy nic...
~Uzytkownik Fiata
Sedan 1.5 75KM 55kW
Po miesiącu mojego użytkowania, wyleciała uszczelka pod głowicą. Od tego czasu z silnikiem zero problemów, kultura pracy jak przystało na samochód rodem z lat 60tych, odgłos zarówno na obrotach jałowych, jak i wyższych miły dla ucha. Elastyczność, wyczynowo czwórka przy 35 km/h (znam i takich, którzy nie raz wrzucili przy 20), jednakże nie polecam. Na drodze, wystarczy trochę przygnieść pedał i wcale nie odstaje od większości współczesnych...
~probokop@poczta.onet.pl
Sedan 1.5 75KM 55kW
To nieprawda co piszą inni że silnik jest nieelastyczny. Jeżeli jadąc na czwartym biegu moge zwolnić do czterdziestu jechać z tą szybkością dowolnie długo i przyspieszać do dowolnej szwbkości po drodze z różnym ukrztałtowaniem, to jak to nezwać. Wiem że należy redukować biegi ale silnik jest nadzwyczaj elastyczny,i jeżeli komuś szarpie to jest żle wyregulowany. Silniki te lubią indywidualną regulacie, nie książową.Mój przkładowo wręcz...
~kovboy@o2.pl - Tomasz
Sedan 1.5 75KM 55kW
Mój silnik jest po KAPITALNYM REMONCIE w zeszłym roku. Powiem tak: teraz jeżdżę tylko lewym pasem, dopinam nim po Warszawie caly czas między 110-130. Pójdzie i 170 ale szkoda mi paliwa :) Jest holernie dynamiczne i ze świateł rusza jako pierwsze-zawsze, bo np. takie BMW stojące obok nie spodziewa się, że Fiacior wystrzeli jak z procy na zielonym. A wcale go nie gazuje, poprostu wciskam zwyczajnie gaz i za chwile redukcja na 2 itd. :)
~o...u
Sedan 1.5 75KM 55kW
Ogólnie bez zarzutów. Zbiera się lepiej niż nie jeden poldek. Pare razy scigałem się z kolegą, ktory ma poloneza 1500 z 93 roku. Doslownie nie mial szans na drugim biegu tuz przed wlaczeniem trzeciego moj fiacik byl daleko z przodu. Ma wygar ten silnik moze tez przez to ze fiaty sa stosunkowo lekkie. Ogolnie silnik zrywny i wmiare elastyczny
~Wiesiu
Sedan 1.5 75KM 55kW
przebieg robi swoje,ten silnik pali chyba tyle samo oleju co benzyny ;),dynamiki zero ale to chyba za sprawą nadmiernego zużycia oleju (dymi już przy 50 km/godz na 3 biegu).Przyspieszenia 0-100 nie mierzyłem bo on chyba takiej prędkości nie osiągnie.Ogółem mimo tego że pali olej,nie psuje się (jak narazie).Jechać się da.
~Radek
Sedan 1.5 75KM 55kW
Wal na trzech lozyskach, rozrzad z popychaczami, tu nie ma mowy o zadnej kulturze pracy silnika, konstrukcja z lat 50. Po 30latach uzytkowania bierze olej choc przebieg tylko 100000, o poziom oleju trzeba dbac, tak jak o regulacje zaworow,bo same sie nie wyreguluja. Elastycznosc slaba,chyba ze sie podreguluje gaznik
~Daniel Męłczak/licealista
Sedan 1.5 75KM 55kW
Silnik nie jest zly ale mogl by byc lepszy.Znam ludzi ktorzy jezdzili Fiatem dlugo dlugo i jeszcze nim pojezdza a te Fiaty maja ponad 300 tyś!!!Ja ogolnie jezdze spokojnie (jeszcze wskazuwka w liczniku nie wyszlo mi po za 140-145 km/h) ale i tak gaz sie przydaje.Mam nadzieje ze wytrzyma mi ten Fiacik z 250-300 tyś.
~Dr.Patafian.
Sedan 1.6 77KM 57kW
Nadwozie 1983,silnik 1993(Caro 1.6 gaźnikowy)Pomimo swojej archaicznej konstrukcji(wał podparty na trzech panewkach głównych,wałek rozrządu w bloku silnika)Zadziwiająca odporność tej jednostki napędowej,okupiona nieco wysokim spalaniem,ale jest to do przyjęcia.
~wlasciciel
Sedan 1.5 75KM 55kW
Bierze olej bo pierscienie padly... Jak bym wymienil wszystko bylo by ok. Poza tym lejesz mu olej ile wypije to doleesz i jedzie. Nie mialem nigdy probelmow nigdy mnie nie zawiodl. Zawsze palil w najwieksze mrozy... Jak na ta technike i \"komune\" To 4 dla niego
FSO 1500 Sedan