Lista ocen FSO 1500 Sedan 1.5 75KM 55kW 1983-1991 (97) - Ergonomia

Na liście zabraknie 168 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zorc1@poczta.onet.pl
Sedan 1.5 75KM 55kW
Generalnie nie jest źle. Gorzej jest z wyłacznikami świateł zewnętrznych, awaryjnych i dmuchawy. Dlatego wsadziłem za dźwignie dmuchawy żarówkę i jest lepiej. To czego mi brakuje to podświetlenie gniazd wyłaczników świateł, ogrzewania szyby i awaryjnych. Bo inaczej jest macanka. W wyłaczniku świateł powinna być też diodka informująca o świeceniu tylko pozycyjnych, ew. mijania. Zdarzyło mi się jeździć na pozycyjnych. Lampa w bagażniku świeciła...
~Uzytkownik Fiata
Sedan 1.5 75KM 55kW
Wersja C, czyli najuboższa, na \"konsoli\" 4 przełączniki z racji braku ogrzewania tylnej szyby, nie wspominając o innych dodatkach, do tego wycieraczki, długie i dźwignia kierunkowskazów, umieszczona tak blisko długich że 3/4 osobników zasiadających po raz pierwszy we fiacie, zamiast kierunkowskazu, włącza długie. W okrągłych zegarach stanowczo za dużo kontrolek. Tylna kanapa, bardzo wygodna, z dziewczyną można pocudować, fotele przednie...
~Dzik, e-mail sukjo@poczta.onet.pl
Sedan 1.5 75KM 55kW
Hmm ergonomia... siedzi sie wygodnie w fotelu, ktorego trzeba co jakis czas oddawac do delikatnej naprawy bo ma sklonnosci do rozkladania sie w najmniej nieoczekiwanych momentach:>, Tablica i przyciski na "konsoli" czytelne. Coz, auto ma swoj wiek, trudno oczekiwac podlokietnikow i innych udogodnien. Mi odpowiada.
~piotr.stawarz@bt.jordan.pl
Sedan 1.5 75KM 55kW
Przelacznikow poza tymi przy kierownicy nie uzywam, bo swiatla mam zapalone na stale. W reszte rzeczy trafiam. Jak dla mnie wystarczy, ale zona juz nie pojezdzi. Ech gdzie te czasy gdy prako robilo sie na zdezelowanym maluchu. Wtedy czlowiek docenial komfort tej kanciatej fury.
~biały skorodowany rzęch :)
Sedan 1.5 75KM 55kW
ehm konstruktorzy chyba o tym niepomyśleli ;) na desce rozdzielczej brak wiekszości swiatełek, wajcha od migaczy to porażka- jest przy samej kierownicy, często włączając migacze dodatkowo wrzucam długie, spryskiwacz, wycieraczki i cholera wie co jeszcze....
~Wiesiu
Sedan 1.5 75KM 55kW
Ma nawet tempomat,który o dziwo DZIAŁA ! W przeciwieństwie do wskaźnika paliwa,ssania i paru kontrolek.Ogółem nie jest źle,wszystko jest pod ręką,czasami przy wrzucaniu kierunkowskazu włączam długie,ale to kwestia przyzwyczajenia.
~sphinx27@epf.pl
Sedan 1.5 75KM 55kW
Deska rozdzielcza posiada czytelne, okrągłe wskaźniki i kontrolki. Jedynie ostatnie przełączniki na konsoli środkowej są odsunięte daleko od kierowcy co powoduje że trzeba się ruszyć żeby je włączyć.
~TomKS@interia.pl
Sedan 1.5 75KM 55kW
rewelacyjnie wygodna kierownica i dźwignia biegów, do przełączników trzeba się schylać, kontrolki wszystkie w jednym miejscu - rzut oka i od razu wiesz co i jak (deska z okrągłymi zegarami)
~Andrzej and82@op.pl
Sedan 1.5 75KM 55kW
Lipa, konsola środkowa daleko, wkurzający przełącznik długich świateł, pedały sprzęgła i hamulca mogłyby być niżej. Do wszystkiego się można przyzwyczaić, ale nie jest za wygodnie.
Dziennik kosztów dla FSO 1500 Sedan 1.5 75KM 55kW
9,3
~Ernest :)
Sedan 1.5 75KM 55kW
Jeżdżę fiatem piąty rok i dalej po ciemku nie umiem bezbłędnie trafiać w jakiekolwiek przełączniki inne niż wycieraczki, długie i kierunkowskazy :) Ale nie szkodzi
FSO 1500 Sedan