Lista ocen FSO Polonez Atu Plus (60) - Ergonomia

Na liście zabraknie 101 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jychu
Atu Plus 1.6 GSi 84KM 62kW
Koreańczycy moim zdaniem odniesli w tej dziedzinie sukces. Z tak topornego wnętrza wydobyli jednak odrobinę ergonomii, do wszystkiego można się przyzwyczaić w tym aucie. Guziki, przyciski są raczej fortunnie ułożone. Problem stanowi jedynie ustawienie się wygodne. Dla mnie a mam 186 cm wzrostu brakuje troszkę odsunięcia się od kierownicy, jestem odsunięty maksymalnie, a jednak muszę kurczyć delikatnie nogi, a rece mam daleko od kierownicy....
~pablo_fso
Atu Plus 1.6 GLi 76KM 56kW
Deska rozdzielcza łatwa w obsłudze, wszystko pod ręką, zegary czytelne. Fotele dość wygodne ale osoby o wzroście ok 190cm super ergonomicznej pozycji nie mają. Można się tak ustawić, żeby przejechać dłuższą trasę bez zmęczenia ale nie jest to to co we współczesnych konstrukcjach a nawet tych sprzed dekady. Edit po 2 latach : wycofuję się z ostatniego zdania - we współczesnych samochodach potrafi być gorzej.
~Lunar
Atu Plus 1.6 GSi 84KM 62kW
Dobre fotele, przełączniki, jedyny minus to mało miejsca z tyłu na nogi. Poza tym przy 130 tys rozwalił się fotel kierowcy, na szrocie 80zł. Sporo czujników tj. czujnik klocków ham, awarii żarówek, poziomu płynu ham . Niepotrzebne automatyczne włączenie ogrz tynej szyby przy niskich temp.
~Bertone
Atu Plus 1.6 GSi 84KM 62kW
Ergonomia jest dosyć dobra. Po ostatnim faceliftingu wszystko jest tam gdzie powinno. Troszkę irytuje mnie włącznik świateł, patent pozostawiony ze starych poldków, ale ogólnie jest OK. Jedynym mankamentem jest pozycja kierowcy...Koło kierownicy przy zastosowanym wspomaganiu jest niepotrzebnie duże...
~Krystian Wójcik
Atu Plus 1.6 GLi 76KM 56kW
Wszystko znajduje się pod ręką. Do każdego przełącznika wygodnie można sięgać nie ruszając się z fotela. Ergonomia jest naprawdę świetna,w niewielu samochodach z podobnego,a nawet nowszego okresu produkcji znajdziemy coś lepszego niż w naszym rodzimym poldku:)
~hi
Atu Plus 1.6 GSi 84KM 62kW
Wszystko pod ręką i na swoim miejscu - wygodne otwieranie bagażnika i wlewu paliwa z wewnątrz. Lubię minimalizm - wszystkiego jest w sam raz i we właściwym miejscu - trochę jak w PF 126p w wersji maxi z halogenami i wspomaganiem w standardzie.
~klausiu
Atu Plus 1.6 GSi 84KM 62kW
nie jest źle, ani nie jest dobrze - kilka dziwnych drobiazgów, ale ogólnie z lekkim bólem życia da się przejechac 500km - na codzień nic mu nie dolega, a ukośnie ustawiona drążek zmiany biegów jest całkiem wygodny
~Mr. Frog
Atu Plus 1.6 GSi 84KM 62kW
w porównaniu do nowych aut - ocena oscylowałaby między 2 a 3 - ale Polonez nie jest nowym autem, więc uwzględniając wiek konstrukcji i porównując go z jego równieśnikami - wychodzi j.w.
~Lukasz
Atu Plus 1.6 GSi 84KM 62kW
Czesciowo niedopracowane poboczne element jak np. otwieranie tylnej klapy, otwieranie wlewu paliwa. Uszkodzily mi sie oba elementy i jest to dosc uciazliwe i wkurzajace.
Dziennik kosztów dla FSO Polonez Atu Plus
10,3
10,2
~martyna
Atu Plus 1.6 GLi 76KM 56kW
mam 160 cm wzrostu i niczego mi nie brakuje, jest świetnie wszystko rozplanowane a fotele sa wygodne. Kierownica duża ale regulowana na wysokość i ze wspomaganiem. Czytelne zegary.
FSO Polonez Atu Plus