Lista ocen FSO Polonez Atu (66) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 48 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~l.i.s@wp.pl
FSO Polonez
Zużycie paliwa jest mocno zróżnicowane. Od niecałych 7 litrów benzyny przy spokojnej jeździe w trasie, do ponad 12 litrów przy jeździe miejskiej w zimę. Serwis wbrew pozorom jest dość drogi - coraz mniej części, często trudny dostęp do podzespołów oraz niestety coraz mniej warsztatów zajmujących się serwisem Polonezów. Takie doświadczenia mam przynajmniej z Warszawy. Pocieszeniem może być jednak stosunkowo niski koszt naprawy zawieszenia....
~darek
FSO Polonez
...no cóź jak by nie LPG, to bym pozbył się tego auta. W miście (Łódź) spala bez korków ok.11-11,5l/LPG w trasie V= 80-100km/h od 8,5 do 9,5 l.LPG. Max. spalił mi ok.14l/LPG (zima + duże korki) Koszt jazdy tym autem na LPG przy obecnych cenach paliw wynosi mnie tyle jak bym jeździł dieslem, który spala ok. 7 l ON/100km. Części bardzo tanie, naprawiam sam. OCENA:[4]
~Andrzej
FSO Polonez
Spalanie w granicach rozsądku przy uwzględnieniu ciężaru jaki silnik musi pociągnąć.Miasto 9 do 9,5 l./100km.(nie jeżdżąc ekonomicznie) trasa 7 do 7,5 l./100km. Ceny przeglądów najniższe. Mając inne marki samochodów unikałem przeglądów jak ognia ze wzgl. na koszt. Naprawy też tanie. Najniższe ceny za części ma Daewoo. Koszt paliwa spada o około 50 % przy instalacji gazowej.
~użytkownik
FSO Polonez
Średnio 8,5 l PB albo 11 l LPG, w długiej trasie można zejść do 7,2 l PB, ale na drogach szybkiego ruchu to raczej 8,5 l albo więcej (mój rekord to 10,5 l i chyba więcej się nie da spalić, chyba że zimą na ssaniu na krótkich odcinkach :-)
~Arkadiusz P
FSO Polonez
w mieście potrafi spalić ponad 12, na trasie pali ok. 7 do 8, części stosunkowo drogie np. w porównaniu do Mercedesa 190, ceny napraw w ASO też bardzo wysokie(za wymianę klocków zażyczyli tyle, ile w Carmanie kosztowała wymiana klocków i tarcz)
~malinowski28@poczta.onet.pl
Atu 1.4 103KM 76kW
FSO Polonez
w cyklu mieszanym 20% miasto 80 % poza miastem średnie spalanie nie przekracza 6,5l/100km, w mieście ok 8l/100km, poza miastem przy spokojnej jeździe (do 100 km/h) spalanie nie przekracza 6l/100km, maksymalne spalanie jakie udało mi się osiągnąć to 8,9l
~Chemikalius
FSO Polonez
Zużycie paliwa - wiadomo zależy od stylu jazdy. Jeśli nie próbuje się używać tego auta do szaleńczych wyścigów i wyprzedzania czterech naraz, wychodzi ekonomiczne autko. Ceny napraw - poldek jest prosty więc jest tanio.
~F-ajny S-amochó O-sobowy
FSO Polonez
W zimę 12l. To prawdziwy sukces. Ważne : Prawidłowa regulacja LPG. Warto ją ustawiać na analizatorze spalin. Regularnie robić przeglądy LPG wymieniać olej oraz filtry ( wszystkie ) Jest to tanie , a samochód się odwdzięczy.
~Kris
FSO Polonez
Paliwo to bajka auto na 5tce przy 70 km/h pije malutko ja typuje koło 7 litrów ale utrzymać 70 ciągle to raczy bajka. Z 2giej strony jak depnę do końca to pije coś koło 20 i żadna książka mnie nie przekona
Dziennik kosztów dla FSO Polonez Atu
9,5
~Morek
FSO Polonez
Na trasie miesci sie 8 litrach nawet jak mu przycisnac. Po miescie jest juz znacznie gorzej. Za to czesci zamienne bardzo tanie - i dlatego wole poloneza od uzywaneych zachodnich samochodow.
FSO Polonez Atu