Ocena kierowcy - FSO Polonez Atu

Morek, 21 lat temu
Rok produkcji 1998
FSO Polonez Atu 1.6 76KM 56kW 1996-1998 - Oceń swoje auto
Ogolnie jestem zadowolony. Szkoda ze wycofuja z produkcji. Po ostatnich modernizacja to jest naprawde dobry samochod za bardzo niska cene.
Ogolnie nie mam zastrzezen, ale zeby kopal musi dostac swoje obroty, na niskich bardzo slaby.
W porownaniu z poprzednim polonezem (Caro z 1994) to cudownie. Wszystko chodzi jak trzeba. Nie ma problemow nawet na zimnym silniku.
Dodanie wspomagania duzo pomoglo. Trzma sie drogi jak nalezy choc wiadomo samochod rajdowy to nie jest.
Bardzo dobra. Widac wszystko. Zadnych problemow przy parkowaniu i razwiazywania zagadek ile jeszcze, wszystko wodac.
Ja jestem zadowolony. Jak sie opusci calkiem kierownice troszke zaslania szczyt zegarow ale nie kazdy opuszcza na sam dol. Troche "dziwne" umieszczenie lewarka po katem ale to kwestia przyzwyczajenia.
Klimnatyzacja to nie jest ale spisuje sie dobrze.
Z przodu wygodnie, z tylu w dwie osoby tez bez zastrzezen, ale w trzy robi sie wasko. Na dluzsze trasy w 5 osob lepiejh sie nie wybierac.
Przy predkosciach do 130 w srodku jest cicho. A szybciej w Polsce za czesto sie nie jezdzi.
Na trasie miesci sie 8 litrach nawet jak mu przycisnac. Po miescie jest juz znacznie gorzej. Za to czesci zamienne bardzo tanie - i dlatego wole poloneza od uzywaneych zachodnich samochodow.
Za taka cene nie kupi sie czesto nawet mniejszych modeli innych marek. Do tego niskie koszty serwisu i czesci.
Nic doslownie nic. Poprzedni tez sie nie psul. Ale chyba mielem szczescie trafic na dobry egzemplarz.
Calkowicie niezawodny. Jedyna co wymienialem to olej :))) Raz jeszcze zawiadl kierowca za mna i musialem zderzak i lampe wymienic. Maluszek do kasacji :))))) Czolg to czolg!!!!

Usterki FSO Polonez

FSO Polonez – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu