Lista ocen FSO Polonez Caro Plus (137) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 190 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wojtac
Caro Plus 1.6 GSi 84KM 62kW
słabe sprzęgło, wytrzymało 90tyś przebiegu... unieruchomiło mnie to na miesiąc bo jak zatargałem do mechanika to okazało się że otworzyłem puszkę pandory. sporo było do wymiany przy okazji co kosztowało lącznie 3tyś ale na to co zrobiłem to w młodszym samochodzie musiałbym wyrzucić trzy razy tyle. no i pompa paliwa zawodna ... musiałem wymienić mimo że w baku jest zawsze więcej niż połowa i tak się zaciera. no i szczotki alternatora ... warto...
~bili
Caro Plus 1.6 GLi 76KM 56kW
pęknięty wał korbowy, częste psucie się przekaźników od świateł, gdy temp w silniku doszła do 100stopni ( jazda z załadowaną przyczepą) zagotowała mi się woda i rozszczelniła się chłodnica, wymiana na używaną kosztowała mnie 50zł, ciągłe pękanie wężyka do spryskiwacza tylnej szyby, aparat zapłonowy ( padła jedna iskra)- nowy koszt około do 200zł, spojler plusowski na tylnej klapie popękał w miejscu gdzie w zimie zawsze zamarza lód, bardzo...
~kro2000@o2.pl
Caro Plus 1.6 GLi 76KM 56kW
Raz, na trasie pękł pasek klinowy...Ale wspomaganie miałem, bo są 2 paski;] Bez pompy wody, na akumulatorze, dojechałem na benie do domu, a miałem jakieś 150 km. Profilaktycznie wymieniłem uszczelkę pod głowicą po tym wydarzeniu, ale nie było takiej potrzeby..A wskazówka od temp podczas jazdy to wchodziła na czerwone a np na światłach to poza skalę;]].... Ocena 5, bo nim się rozleci to zawsze Cię dowiezie...
~andyg
Caro Plus 1.6 GLi 76KM 56kW
usterki to tylko drobiazgi, ostatnio wjechał mi w tyłek facet Seatem Cordoba ruszyliśmy ze świateł ale na środku skrzyżowania musiałem się zatrzymać bo z prawej wyjechała i karetka no to mieliśmy może ze 20 na godz. u mnie ppękł zderzak a u niego do wymiany maska, zderzak; oba nadkola, grill, chłodnica, światła i nie mógł otworzyć drzwi od strony kierowcy. Tak wiec Poldi to najbezpieczniejszy samochód świata
~Krzysiek
Caro Plus 1.6 GLi 76KM 56kW
oczywiscie jesli sie trafi na dobry egzemplarz, ja musialem pozmieniac rzeczy ekspoatacyjne, ale nie ma mowy zeby auto stanelo gdzies na drodze z powodu awarii (mnie sie nie zdarzylo) trocha malo trwaly jest silnik. sa drobne przypadlosci modelu. przed zakupem zbadac kompresje (niezaleznie od tego jak niski jest przebieg), ponizej 9,5atm moze zwiatowac rychly remont..
~Mati
Caro Plus 1.6 GSi 84KM 62kW
Nieodnotowałem zadnych, jesdynie wkurzajace wycieki oleju pomiedzy skrzynia a silnkiem. Wszystko co wymieniłem ja to termostat, a reszta to cześci eksplatacyjne: opony, akmulator, oleje itp. Nigdy mnie nie zawiódł mróz 35C, nigdy nie stałem na poboczu, nigdy nie był holowany to raczej on cholował innych.. a po primo jak sie dba tak sie ma!!
~c2h5oh
Caro Plus 1.6 GLi 76KM 56kW
Po okolo 40000 km trzeba bylo wymienic nagrzewnice (koszt okolo 1000 zl). Odpadl hak do zamykania w tylnej klapie (aby naprawic nalezy wymienic klape, przyspawac hak, ale na pewno odpadnie znowu lub samemu przerobic go na przykrecany), jezeli duzo jezdisz po zrujnowanych drogach to okolo 60000 km remont przedniego zawieszenia.
~Bosch
Caro Plus 1.6 GLi 76KM 56kW
Auto mialo mały przebieg,ale zachowywało sie jakby mial grubo ponad 100tyś.Padły samoregulatory zaworów, alternator(łożysko),najgorsza była geometria i końcówki drążk.które zmieniałem co góra 15-20tyś.km. Kiedyś stukłem w krawężnik, a na drugi dzień odpadło mi tylne koło(pękła półośka)
~tynium
Caro Plus 1.6 GSi 84KM 62kW
Polonez nalezy do auto bezawaryjnych wiem ze ciezkow to uweirzyc ale tak jest co rapda wyje most czasem cos wyda dziwny dzwiek ale jak zignorujemy to jedzie i jedzie ijedzie. Moze stac tydzien dwa i pali od pierwszego. Napenwo bardziej bezawyrjny niz nowe passaty czy fordy itp

Usterki FSO Polonez

FSO Polonez – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Marcin z Rumi k/Gdyni, bakmar@op.pl
Caro Plus 1.6 GLi 76KM 56kW
przez 3lata żaden z mechaników nie potrafi dojść do tego dlaczego w układzie chłodzenia robi mi się budyń (olej miesza mi się z płynem), 2x już był silnik rozbierany, głowica wymieniona, uszczelki i nic z tego jeśli ktoś zna jakiś pomysł na pozbycie się problemu to mój tel;510559030
FSO Polonez Caro Plus