Lista ocen FSO Polonez Caro Plus (146) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 181 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ng-krk nh
Caro Plus 1.4 103KM 76kW
Jak się jedzie do 75 kmh to jest 5 ale później efekt dzwiękowy wzrasta wprost proporcjonalnie do prędkości i przy około 140 kmh osiąga natężenie prawie jak Mig 21 podczas lotu nurkowego, później już jest tak że ciężko stwierdzić czy jest głośniej ale jest z pewnością. Silnik powyżej 3500 obr/min ryczy tak że słychać go jak w ścigaczu prawie, a przy 6000 obr/min wydaje już dzwięk prawie jak Spitfire podczas startu he he, opony letnie szumią jak...
~Kamil -- prosze pisac :) kamil02052@wp.pl
Caro Plus 1.6 GSi 84KM 62kW
wyciszenie silnika jest kiepskie ale to tylko w starszych modelach bo tak jak w moim silniczek bardzo cichutko slychac podczas jazdy...no i troszeczke most podczast jazdy jest slychac jak wyje ale to typowe dla polonezów....ja sie pozbylem tego problemu poniewaz kupilem drugi most na zlomie z wyjetego radiowozu policyjnego z poloneza i jest baardzo cichutko jestem teraz dumny z niego :)
~Tomek
Caro Plus 1.6 GSi 84KM 62kW
Wyciszenie kiepsko jest dość głośno nie jakoś strasznie ale w daleką drogę radze nie przekraczać 140km/h bo głowa może rozboleć chyba że macie poldka zmęczonego życiem jechałem znajomego 1.6GLI i przy 100km/h most tak wył żę po 15 min miałem dość ale z tego co sie dowiedziałem to miał go 5 lat a nawet oleju w silniku nie wymienił...:/
~kro2000@o2.pl
Caro Plus 1.6 GLi 76KM 56kW
Tutaj wyciszenie?? No dobra..do 100 to jest z znośnie...Silnik sam w sobie może jest wyciszony w miarę dobrze, ale powyżej 110, zaczyna wyć most...A wyje tak, jakby miał się zaraz rozlecieć!! Własnych myśli nie słychać... Przy 140 o dziwo most milknie i słychać tylko pomruk silnika;] Nawet przyjemny, w końcu to nasz polski silnik;]
~Krzysiek
Caro Plus 1.6 GLi 76KM 56kW
wyciszenie zawieszenia jest dosc dobre, bez porownania lepsze niz np w seicento gdzie oglosy od toczenia kol slychac bardzo wyraznie. silnik jest glosny i nie ma przyjemnej barwy. uruchomiony na zimno przypomina diesla. powyzej 120km/h szum wiatru utrudnia rozmowe. w bardziej zuzytych egzemplarzach dochodzi jeszcze halas z przeniesienia napedu
~wojtac
Caro Plus 1.6 GSi 84KM 62kW
tu nie będzie pochwał. wał wyje, słychać zbyt bardzo silnik i toczenie opon szczególnie w zimę zimówki i po deszczu. jest głośno i na dłuższych trasach może rozboleć głowa od tego jednostajnego szumu. tu daewoo mogło sporo poprawić po przejęciu fso tylko że jak wszyscy dobrze wiemy mieli poldka w głębokim poważaniu ...
~pistacjowy Joe
Caro Plus 1.6 GLi 76KM 56kW
Powyżej 110 km na godzinę już nie jest tak komfortowo ale na ilu % polskich dróg można jeździć tą prędkością? To świetny samochód na polskie drogi. Najbliższe 10-20 lat tego nie zmieni bo nawet nowo budowane w Polsce drogi wykonywane są partacko. Niemal w 100%.
~Bosch
Caro Plus 1.6 GLi 76KM 56kW
Cicho jest do 80km/h, przy 100 już przecietnie, ale znośnie, przy 120 nie da sie jechać w komfortowych warunkach i jest bardzo głośno, po przekroczeniu 120 nie da sie wytrzymać! Po za tym słychać każdą dziurę i wyjący most. Pomaga wygłuszenie za wskażnikami.
~c2h5oh
Caro Plus 1.6 GLi 76KM 56kW
Do 80 km/h jest super. Powyzej 140 km/h juz jest za glosno, a 160 km/h wytrzymaja tylko glusi :). A tak powaznie to calkiem niezly postep w stosunku do poprzednich modeli (w koncu to ciagle ten sam silnik co w Fiacie 1500 z poczatku lat 60)

Usterki FSO Polonez

FSO Polonez – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Jerry
Caro Plus 1.6 GSi 84KM 62kW
do 100-110 km/h jest ok. potem słychać głownie most. Raczej nie należy jezdzić szybciej niż 130 km/h, to grozi poważnym wypadkiem. Predkości maks.to bylo jakieś 153 km/h, i traktowałem to jako niebezpieczne i chwilowe zjawisko
FSO Polonez Caro Plus