Lista ocen FSO Polonez Caro (511) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 462 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Hellcat.
Caro 1.6 76KM 56kW
Oryginalna konstrukcja miała cztery przełożenia do przodu to co mamy to inwencja naszych inżynierów.Jak dla mnie biegi wchodzą lekko i precyzyjnie,możliwe jednak że w egzemplarzach traktowanych nie najlepiej mogą wystąpić problemy z trwałością tego elementu(pomielone synchronizatory)i problemy z włączaniem biegów i charakterystyczne zgrzyty temu towarzyszące.Zakup skrzyni w miarę dobrym stanie to ok 100-200PLN.Wymiana we własnym zakresie też...
~Kudłaty:D
Caro 1.4 103KM 76kW
Skrzynia bardzo dobra do spokojnej jazdy,wygodna, biegi zmienia sie płynne i eleganco bez żadnych niepotrzebnych zgrzytów. Na normalną jazdę jest dobra lecz jak chcemy już ostrzej poszaleć to niestety ale nie na tej skrzyni. Mówią że lubiły sie sypać bo \"moc za duza\" ale jest to nieprawda jak sie dba to sie ma.Ja ze swoja nie miałem i nie mam zadnych problemów.
~Tomasz L. (lissio@poczta.onet.pl)
Caro 1.5 GLI 82KM 60kW
Skrzynia pracuje na poziomie ustalonym przez silnik. Ma kilka mankamentów, ale trudno przyczepić się do całości. Mi osobiście podoba się sposób wrzucania wstecznego - prosto, wygodnie i co najważniejsze, pewnie. W przeciwieństwie do konkurencji, która urzadza ostatnimi czasy swego rodzaju "wariacje na temat wstecznego", kompllikując nieraz sprawę do granic mozliwości.
Caro 1.4 103KM 76kW
Zgrzytów nie ma, ale niekiedy jakoś nienaturalnie biegi wskakują. Wstecznego niekiedy też nie można znaleźć za pierwszym podejściem :P Jest doskonale spasowana do tego silniczka :))) Dzięki tej skrzyni z tego poldka naprawdę rakieta - mój znajomy też ma taki model i wycisnął z niego 190km/h !!!
~Pinki
Caro 1.6 76KM 56kW
Na skrzynie nie moge nawet sBowa powiedziec jest poprostu super akurat w tym egzemplarzu sie udala jezdzilem wieloma autami i nigdzie takiej skrzyni nie spotkalem chodzi plynnie leko nic nie wypada biegi sie zmienia intuicyjnie ostatnio jechalem vectra 2.0 16V i tam oczywiscie skrzynia rewelka ale moja naprawde chodzi tak samo
~herbu@interia.pl
Caro 1.6 76KM 56kW
Super. W porównaniu do innych aut, którymi jeździłem biegi wchodzą bez problemów, można je zmieniać duuużo szybciej i pewniej niż w nowoczesnych samochodach. Przy dużym mrozie, zanim sie nagrzeje, biegi wchodzą bardzo ciężko, ale to chyba normalne. Olej w skrzyni nie byl od poczatku wymieniany - i jest do tej pory super
~Maciek
Caro 1.5 75KM 55kW
Teraz jezdze na skrzynce od Trucka i nie jestem z niej zadowolony poniewaz za sprawa jej przelozen auto rozwija z wielkim bolem 140 km/h.. na seryjnej udawalo mi sie go rozpedzic do 165... Moim zdaniem skrzynia w poldku jest zadowalajaca... moze malo trwala, wygodnie umiejscowiona i poreczna.
~Shoovarath
Caro 1.9 D 69KM 51kW
Skrzynia biegów niestety toporna i niedopasowana do charakterystyki silnika. Nie ma się co dziwić, bo w sumie silnik nie był projektowany pod ten model samochodu. Biegi wchodziły dość ciężko i potrafiły wypadać (charakterystyczna dźwignia pod kątem około 45 stopni).
~Jacky
Caro 1.6 76KM 56kW
Chyba trafiłem na dobry model, ponieważ nie mam żadnych problemów ze skrzynią. Mimo przebiegu wszystkie biegi wchodzą dobrze, synchronizatory działają bez problemu, nic nie wyje i co najważniejsze jeszcze ani razu nie musiała być wykręcana. Sprzęgło jeszcze też oryginalne.
~Mirek
Caro 1.6 87KM 64kW
długie przełozenia, ale daje miłe miekkie oleiste chrupnięcie przy zmianie biegu. Kiedy obok pana kierowcy siedzi pani pasazerka, to już przy \"trójce\" możemy sie poocierać o kolanko, a przy \"piątce\" już na pewno nie zdąży schować nogi :)))
FSO Polonez Caro