Lista ocen FSO Polonez Caro 1.9 D 69KM 51kW 1991-1997 (35) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Shoovarath
Caro 1.9 D 69KM 51kW
Niskie koszty części zamiennych i możliwość naprawy na podjeździe nie zmuszały do częstych wizyt w warsztacie. Ekonomiczny silnik, jeśli miał dobrze zestrojoną pompę wtryskową oraz czysty smok w często korodującym zbiorniku paliwa, potrafił palić stosunkowo mało. Zdarzało się nawet zejść do 5,5 litra na trasie.
~Ł.L
Caro 1.9 D 69KM 51kW
Samochód spalał około 6-7 l/100km. Można to uznać za bardzo dobry wynik. Nie ważne w jakich czasch. Dziejsze samochody niekoniecznie spalają mniej, a ma się w nich co psuć. Koszty zakupu części były niskie. Tylko jak w 10 roku życia zaczęło się wszystko po kolej sypać to było to męczące.
~RafałG, rafaelog@poczta.onet.pl
Caro 1.9 D 69KM 51kW
Po mieście wychodzi mi ok 6,5 litra na trasie takiej dłuższej nie miałem okazji go jeszcze sprawdzić. Ceny napraw są różne to zależy gdzie się jeździ. Ja akurat większość robie sobie sam albo z kolegą.
~tadekza9@lg.onet.pl
Caro 1.9 D 69KM 51kW
W trasie poniżej 5 l oleju napędowego ( 5 osób i maksymalny ładunek ) , miasto 6.5 latem , około 7 zimą . Raz byłem u mechanika to powiedział , żebym przyjechał jak zacznie się coś dziać .
~lubryka@wp.pl
Caro 1.9 D 69KM 51kW
spalanie nigdy nie przekroczylo mi 6,5l/100 w jezdzie mieszanej, to jest naprawde oszczedne auto, benzyna sie chowa. mam poldasa z gazem i pali 11,5l gazu w takich samych warunkach
~Krzysztof
Caro 1.9 D 69KM 51kW
Dopiero portfel zaboli jak coś się zepsuje w silniku, ale też to nie będą nie wiadomo jakie koszty. Nie jest to jakiś zaawansowany technologicznie silnik.
~Adam B
Caro 1.9 D 69KM 51kW
Części nie są drogie, chyba że coś się zepsuje z silnikiem. Może i silnik diesel jest najmniej awaryjny, ale jak już coś się zepsuje to portfel trochę zaboli
~Hektor999
Caro 1.9 D 69KM 51kW
Z tym silnikiem auto jest nader oszczedne.Oczywiście częste ciśnięcie "do deski" odpłaci się na spalaniu.Ale nie powinno ono spalić więcej niż 10l/100km.
~Americanos
Caro 1.9 D 69KM 51kW
Przy mieszanej jeździe (miasto,lokalna droga,autostrada) w zimie, średnio 6 l na 100 czyli chyba całkiem nieźle na prawie 2l silnik no i samochód tej wielkości
~Przemek
Caro 1.9 D 69KM 51kW
Pali mało zawsze i wszędzie bezawaryjny nie jest ale naprawia się za grosze i można wiele zrobić samemu tylko trochę trzeba chcieć
FSO Polonez Caro