Lista ocen FSO Polonez Hatchback (97) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 82 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Manfred1987
Hatchback 1.5 75KM 55kW
no to tu leży... co prawda jeszcze rok i dwa lata temu po mieście się zadowalał max 11 l gazu... na trasie z pełnym załadnukiem spalanie 7,2-7,8.... rekord w gęstej mgle lecz z deptanie bo sporo wyprzedzania 6,2 gazu teraz coś się skopało i na trasie osiaga jeszcze poniżej 9... lecz po mieście potrafi wyżłopać nawet 24l !! (przyznam że oszczędny nie jestem lecz tyle nie było jeszcze nigdy) ale wcześniej było świetnie ze spalaniem to i teraz...
~kulka marcin
Hatchback 2.0 112KM 82kW
będę go zawsze miło wspominał :-) sprawował się świetnie ... nie będę tu wypisywał awarii bo porównanie awarii do przejechanych kilometrów wychodzi znikomo ... gazu nie miałem ;-) ... choć od 2003 obiecywalem go sobie założyć ... ogółem autko całkiem,całkiem :-) ... w trasie dużo lepszych aut miękło ... spalanie "średnie" ... w trasie 9l przy średniej 140 km/h (wolniej niż 140 to nie jeździłem) przy 140-160 ok. 10,po mieście przy ostrej...
~dzonks@gmail.com
Hatchback 1.6 GL 87KM 64kW
przy silniku 1,6 ciężko zejść poniżej 10 litrów. ja miałem LPG i w mieście brał 15 litrów. między bajki należy włożyć opowieść o małych kosztach związanych z poldkiem, chyba że ktoś lubi części ze szrotu i godziny w garażu. do starszych typów hamulców et caetera nie da się już kupić porządnych części. a generalnie części do poloneza nie są dobrej jakości, co powoduje że koszt serwisowania tej machiny nie są mniejsze niż koszta serwisowania...
~p i o l o o n @ o 2 . p l / Daro
Hatchback 1.5 AB 82KM 60kW
Tutaj trzeba pamiętać o kulturze jazdy i o sprawności wszystkich układów (smarowanie chłodzenie HAMULCE...) Najlepiej jest na długiej trasie tam spalił mi poniżej 7 litrów gazu. Ale w mieście jest słabo średnio 12 -14 litrów gazu a zimą pewnego razu wyszło mi 25 litrów (ale chamólce mi tak ocierały że aż się przednie koła blokowały na mniejszym śniegu i zimówkach)
~dark_sky hurricane9kp@op.pl
Hatchback 1.5 GL 82KM 60kW
na benzynie sporadycznie jeżdzony, na gazie raczej cały czas posuwa. Kiedyś w trasie jak jeździłęm częściej to 8-10 l gazu, w mieście 10-12, natomiast w zimie od litra do dwóch więcej. Ceny części nowych taniocha, nie warto najczęściej uzywanych szukać bo nie wiele tańsze są, ceny przeglądówdo przyjęcia, samochód na kieszeń biednego polaka :)
~taki jeden co miał poloneza
Hatchback 1.5 AB 82KM 60kW
wtedy jak go miałem to był pod tym względem boski..gaz tani,prawie się nie psuł a części za półdarmo..spalanie gazu oscylowało w granicach 8 (delikatna jazda w trasie) do 13 litrów (dynamiczna jazda po mieście),w trasie przy prędkościach 130-140 km/h brał tak plus minus 9-11,spalanie min.,średnie itd. podaję w benzynie..
~Zgred
Hatchback 1.6 87KM 64kW
ile pali,?niestety dokładnie nie wiem,sądzę że przy mojej jeźdze to ok. 11 litrów po mieście i odpowiednio ok. 9-10 w trasie,ale to tylko orientacyjnie,nie liczę,tylko leję tyle ile potrzeba...ceny napraw?śmieszne,zwłaszcza że przez 15.000 km wykonałem jedną ;) (wymiana oleju,klocków i tarczy)
~Atlantis
Hatchback 1.5 75KM 55kW
spalanie super,przy delikatnej jeździe w trasie gazu łykał 8,5l,w trasie przy dynamicznej jeździe (tj. 120-140 km/godz) 11-13l to już zależało czy z obciążeniem czy bez,w mieście przy dynamicznej jeździe 14l,ceny części bardzo małe,ale rzadko coś trzeba było robić..jakiś udany egzemplarz :)
~dudi
Hatchback 1.5 AB 82KM 60kW
kompletne dno,przejechalem nim juz ponad 1000 km i wyszlo mi 11-14 w miescie na trasie 7,5 (nie przekraczajac 90) ale trzeba przyznac z w miescie nnie wrzucam 4 a co dopiero 5 przyzwyczailem sie krecic na 3 do max :) co to bedzie w zimie ... na gazie mam problemy z zapalaniem i wysokimi obrotami :(
~Volver
Hatchback 1.5 75KM 55kW
Biorąc pod uwagę względną bezawaryjność, niskie koszty napraw i serwisu oraz długowieczność (18 lat) to był dobry zakup. Zużycie paliwa na poziomie 9-11 L/ 100 km, trochę oleju i tyle. Nie było dramatu, choć znajdą się tacy, którzy trafili na felerny egzemplarz. Rozumiem.
FSO Polonez Hatchback