Lista ocen FSO Polonez Hatchback (89) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 90 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ de_Bolo
Hatchback 1.6 87KM 64kW
Na skrzynie nie narzekam.. synchronizator na 3 walniety i to od 50 000km ale z przegazówką ładnie wchodzi. Jak wlałem oleju hipol 85 w 90 do przeciązeniowych (lipiec 2001r) było super.. aż do zimy( -10*C) no i dwójka topornie wchodziła "na zimno" , więc zmieniłem na przekladniowy pólsyntetyk-TERAZ SUPER!!
~Manfred1987
Hatchback 1.5 75KM 55kW
byłem zmuszony zmienić orginalną 4-kę z 84r na 5-tkę z fiata 125p z 91r... obecnie skrzynia ma przebieg bliski 300 tyś km ale sprawuje się idealnie... cicho, biegi wchodzą tak delikatnie i precyzyjnie że sam jestem zaskoczony (spodziewałem się trupła a tu lepsze wyniki niż we fiacie marea)...
~spas12
Hatchback 1.5 75KM 55kW
Dobrze się steruje -szeroki luz krótkie skoki włączenia biegów-lepsze niż w niejednym aucie "zachodnim" podobnej klasy.Mankament to siadające łożysko na wałku sprzęgłowym - które zaczyna wyć (zwłaszcza na 1,3 i 5 biegu ale śmiało da się jeździć - sam to robię od lat) i za wolny 5 bieg.
~Volver
Hatchback 1.5 75KM 55kW
Wymieniliśmy skrzynię z 4 na 5 biegową! To był wtedy szpan! Działała w sam raz, lekko i precyzyjnie. Nadbieg, jak się wtedy o tym mówiło, dawał rozsądne zużycie paliwa, a od 80 km/ h sprawnie napędzał auto. Pod koniec życia auta skrzynia zaczynała hałasować.
~kontek89k@poczta.onet.pl
Hatchback 1.5 GL 82KM 60kW
Nie powala na kolana i mogłaby byc nieco lepsza, ale nie wybrzydzajmy. To są samochody do użytku a nie do rajdów :) Mimo moim zdaniem kiepskiego przełożenia i topornosci "wbijania" biegów to mechanicznie nie ma z nia praktycznie żadnego problemu.
~dark_sky hurricane9kp@op.pl
Hatchback 1.5 GL 82KM 60kW
proponuje zalaćdo niej ATFIII a nie Hipol towtedy taknie marznie w zimie, a pozatymbiegi wchodzą poprawniw, za długi skok lewarka wymagający przyzwyczajenia, zdarzaja sie oporyz wrzuceniem biegu wstecznego, poza wymiana oleju nic nie robione do tej pory
~JACO
Hatchback 1.5 75KM 55kW
Moja jest całkiem nizła choć wymieniana pierwsza jaka była zamontowana fabrycznie była duzo lepsza może dlatego że akurat mój był składany na zamówienie.Ta nie jest zła ale ciężko chodzi 1 i 2 bieg dopóki nie rozgrzeje sie olej w skrzyni.
~serafin2001@o2.pl
Hatchback 1.5 AB 82KM 60kW
Ze skrzyni jestem zadowolony, ma te 5 biegów, wszystkie wchodzą dobrze i konkretnie zawsze tak jak chcę, skoki trochę długie, ale można się przyzwyczaić. Czasem wsteczny też warknie, ale może to sprzęgło za lekko wduszone ;) Na 5tym biegu już bardzo leniwy.
~p i o l o o n @ o 2 . p l / Daro
Hatchback 1.5 AB 82KM 60kW
Jak go kupiłem to miałem problemy z 1 ale tylko jeżeli nie zatzymałem się do końca (problemy z synchronizacją jedynki ale teraz jest ok) reszta jest idealna I TO CUDOWNE UŁOŻENIE POD KĄTEM chyba tylko poldek tak ma
~taki jeden co miał poloneza
Hatchback 1.5 AB 82KM 60kW
skrzynia pięciobiegowa,po 180000 się posypała,ale to chyba dlatego że polonez nie lubi jak się nim rajduje ;),po za tym żadnych problemów,skrzynia jak na bodajże polski produkt dość precyzyjna
FSO Polonez Hatchback