Lista ocen FSO Polonez Hatchback (79) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 100 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł Mazur
Hatchback 1.5 75KM 55kW
Jeśli chodzi o ogrzewanie to jest ono stosunkowo dobre. Gorzej z wentylacją. Trudności może nastręcać użytkowanie przełączników zimnego i ciepłego powietrza. Nagminne jest też wpadanie nawiewu przedniej szyby do otworu i blokowanie dopływu powietrza, co uniemożliwia na przykład ogrzewanie przedniej szyby w zimie. łatwo psuje się też ogrzewanie tylnej szyby, a jego naprawienie bywa trudne. Unikac należy wersji Poloneza C, która wcale nie jest...
~Manfred1987
Hatchback 1.5 75KM 55kW
sama wentylacja jak dla mnie bardzo dobra (fabryczna chrapa na masce świetnie łąpie powietrze podczas jazdy) lecz z ogrzewaniem już słabiej... po pierwsze słynne zaworki z fiata i poldka poprostu zdychają... przepuszczają, ciękną ogólnie wpadka... lecz by grzał przy -20 do sachary musze zminić tylko przekroje wężyków (instalacja lpg wymusiła zmianę ogrzewania... ale to kwestia do poprawy oczywiście) i będzie w najk najlepszym porządku
~Volver
Hatchback 1.5 75KM 55kW
Tu niestety nie popisali się. Słabe przewietrzanie i szwankujący zawór nagrzewnicy oraz zbyt mała liczba nawiewów powodowały notoryczne zaparowania szyb i konieczność jazdy z uchylonymi szybami. Zimą było w miarę ciepło, ale ze względu na niską wydajność wentylatora długo się trzeba było rozgrzewać.
~spas12
Hatchback 1.5 75KM 55kW
W moim modelu jest to źle rozwiązane. Jak go kupiłem ogrzewanie było skopane i w zimie miałem lodówkę a w lecie było b. dobrze. Jak je naprawiłem to sytuacja jest odwrotna w zimie jest dobrze a w lecie piekarnik.
~szarik
Hatchback 1.5 75KM 55kW
na gazie szybko nabiera temperaturki,ale mimo wszystko mógłby grzać lepiej,nie wiem jak jest z wentylacją bo raczej nie ma potrzeby się wentylować przy temperaturze ujemnej i słabym ogrzewaniu
~ de_Bolo
Hatchback 1.6 87KM 64kW
hmm wentylator móglby troche mocniej dmuchać... no i jakby troszkę szybciej osiągał te 70*C też by było fajnie Ale u mnie dużo dają w dup.. uszczelki... ciągnie przez nie jak byk ;)
~serafin2001@o2.pl
Hatchback 1.5 AB 82KM 60kW
Działa jak trzeba, latem chwila minie zanim się to nagrzane powietrze przewieje. Bardzo hałasuje, wręcz przeszkadzająco. 2 prędkości wiatraczka to za mało, mogło by też mocniej dmuchać na dwójce.
~vonAue
Hatchback 1.5 AB 82KM 60kW
Wentylacja bardzo w porządku. Jeśli chodzi o ogrzewanie to grzejnik to nie jest, ale grzeje wystraczająco. Większym problemem jest wolne nagrzewanie się silnika.
~dzonks@gmail.com
Hatchback 1.6 GL 87KM 64kW
grzał czy w zimę czy w lato - latem nie sposób było ochłodzić wnętrza, nadmuch niewystarczający, jak było zimno to grzał się dość długo, latem - nie do wytrzymania.
Dziennik kosztów dla FSO Polonez Hatchback
8,7
~taki jeden co miał poloneza
Hatchback 1.5 AB 82KM 60kW
trzeba być szczerym,ogrzewanie..miał rewelacyjne,można było w nim mandarynki hodować (taka przenośnia),ale...no właśnie ale...wentylacja strasznie słaba,chociaż dawałem sobie radę
FSO Polonez Hatchback