Lista ocen FSO Polonez Hatchback 1.5 AB 82KM 60kW 1978-1991 (12) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~p i o l o o n @ o 2 . p l / Daro
Hatchback 1.5 AB 82KM 60kW
Tutaj trzeba pamiętać o kulturze jazdy i o sprawności wszystkich układów (smarowanie chłodzenie HAMULCE...) Najlepiej jest na długiej trasie tam spalił mi poniżej 7 litrów gazu. Ale w mieście jest słabo średnio 12 -14 litrów gazu a zimą pewnego razu wyszło mi 25 litrów (ale chamólce mi tak ocierały że aż się przednie koła blokowały na mniejszym śniegu i zimówkach)
~taki jeden co miał poloneza
Hatchback 1.5 AB 82KM 60kW
wtedy jak go miałem to był pod tym względem boski..gaz tani,prawie się nie psuł a części za półdarmo..spalanie gazu oscylowało w granicach 8 (delikatna jazda w trasie) do 13 litrów (dynamiczna jazda po mieście),w trasie przy prędkościach 130-140 km/h brał tak plus minus 9-11,spalanie min.,średnie itd. podaję w benzynie..
~dudi
Hatchback 1.5 AB 82KM 60kW
kompletne dno,przejechalem nim juz ponad 1000 km i wyszlo mi 11-14 w miescie na trasie 7,5 (nie przekraczajac 90) ale trzeba przyznac z w miescie nnie wrzucam 4 a co dopiero 5 przyzwyczailem sie krecic na 3 do max :) co to bedzie w zimie ... na gazie mam problemy z zapalaniem i wysokimi obrotami :(
~serafin2001@o2.pl
Hatchback 1.5 AB 82KM 60kW
Oj chleje jak smok. Miasto to 10-13l (bez szaleństw), a trasa koło 8l. Zdecydowanie za dużo jak na te osiągi. Dobrze, że części w miarę tanie, to się "wyrównuje". Faktycznie samemu można sporo porobić, łatwy dostęp do różnych pierdółek.
~CHUDSON
Hatchback 1.5 AB 82KM 60kW
Troche zbyt wysokie spalanie , założenie gazu robi z poldka nie tyle oszczędne auto co NORMALNE. Części są bardzo tanie a naprawić potrafi go każdy mechanik pijaczyna za flaszke wina owocowego.
~vonAue
Hatchback 1.5 AB 82KM 60kW
Większość części jest jeszcze dostępna, ale niektóre zaczynają być już ciężkie do zdobycia, a ich ceny szybko rosną(np. wahacze). Sporo pali(miasto 15L; trasa 10L)
~DawidMiko
Hatchback 1.5 AB 82KM 60kW
To największa wada tego samochodu. Spalanie średnie w granicach 11,5 -12 l / 100 km to makabra. W zimie to stosunek cey paliwa wynosił 1:1 ( 1 km - 1 zł)
~Bartosz Maciej
Hatchback 1.5 AB 82KM 60kW
Na podstawie wieloletniej praktyki i uczciwie: nie znam samochodu benzynowego, ważącego ponad 1100kg i palącego mniej niż 12l na mieście.
~heart
Hatchback 1.5 AB 82KM 60kW
w zimie miasto spalił mi 21 litr a na trasie 9 latnie 15 trasie 9 bo jest stary barownik ma od 1997r do teraz bez renegacja
~Vev :)
Hatchback 1.5 AB 82KM 60kW
jesli ja jade to pali ok. 10-15l w miescie a na trasie 9-12,czesci tanie,wiekoszosc rzeczy mozna naprawic samemu :)
FSO Polonez Hatchback