Lista ocen FSO Polonez (12) - Karoseria

Na liście zabraknie 1877 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~vonAue
Hatchback 1.5 AB 82KM 60kW
To auto jest naprawdę nieźle narysowane - zawsze mi się podobało. Owszem korozja go bierze, ale nie ma tu takiej tragedii jak to ludzie opowiadają. Przy dbaniu o konserwację trzyma się dobrze. Gdzie są wszystkie ople czy fordy z lat 80-tych i 90-tych? Już dawno na złomowisku; tego się w ogóle nie spotyka, podczas gdy jeżdżących polonezów jest w Polsce jeszcze ponad 38 tysięcy(stan na grudzień 2021). Przejeździłem już 2 zimy i nic się nie...
~Patryk Nowicki
Caro 1.5 75KM 55kW
Ludzie często narzekają na rdzę w Polonezach, ale często wynika to z nieprawidłowego umiejscowienia samochodu. Niestety szczególnie Polonezy często nie są szanowane przez swoich włąścicieli i lądują na podwórku, co zimą i w deszczu jest wyjątkowo destruktywne. Dalej blacha jest raczej najsłabszą stroną tego samochodu. Za to wizualnie nie jest już tak źle, przynajmniej w moich oczach ;)
~Avp919
Caro 1.4 103KM 76kW
Bardzo śliczna linia nadwozia, tzw trapez, ostre linie. Jeżeli został dobrze zakonserwowany tak jak mój to nie powinno się nic dziać, jednak nie jest to ocynk i trzeba zwracać uwagę na odpryski i tym podobne rzeczy. Nie zaszkodzi splukiwac z soli i brudu.ja zawsze wyplukuje piasek z końcówek progow itd.
~Michał
Caro 1.4 103KM 76kW
Biorąc pod uwagę garażowanie od momentu zakupu w Polmozbycie w 1994 roku brak jakichkolwiek oznak większej korozji. Małe bąbelki są tylko na dole drzwi pasażera.
~Michał
~Adam B
Caro 1.9 D 69KM 51kW
Rdza pojawia się szybciej niż się ją usuwa. Blacha to chyba największy minus w poldkach
~NPol41
Caro 1.6 76KM 56kW
Lakier gruby (nie to co w nowych autach). Blachy niestety tragicznej jakości
~Adam
Caro 1.4 103KM 76kW
Rdza się szybiej pojawia niż się ją usuwa. To chyba największa wada polonezów
~Krzysztof
Caro 1.9 D 69KM 51kW
Tutaj nie ma co mówić. Jak to polonez - rdza go zrzera w niesamowicie szybkim tępie
~Poloneziarz
Caro 1.6 76KM 56kW
ciężko coś powiedzieć na ten temat