Lista ocen FSO Polonez (936) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 953 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ng-krk nh
Caro Plus 1.4 103KM 76kW
Jak się jedzie do 75 kmh to jest 5 ale później efekt dzwiękowy wzrasta wprost proporcjonalnie do prędkości i przy około 140 kmh osiąga natężenie prawie jak Mig 21 podczas lotu nurkowego, później już jest tak że ciężko stwierdzić czy jest głośniej ale jest z pewnością. Silnik powyżej 3500 obr/min ryczy tak że słychać go jak w ścigaczu prawie, a przy 6000 obr/min wydaje już dzwięk prawie jak Spitfire podczas startu he he, opony letnie szumią jak...
~Manfred1987
Hatchback 1.5 75KM 55kW
powiedzmy że przeciętne... posiadam niestety ogzemplarz powypadkowy (lecz od nowości w rodzinie) i przy skłądnaiu w zasadzie nie włożyli wyciszenia... ratowałem się ociepleniem kominków (wiem kiepski pomysł... ale to wyjście tymczasowe w przyszłości kompletna odbudowa) i dudniący wydech (ostatni tłumik zmieniony na przelotowy by zniknęło to słynne pierdzenie/świstanie wydechu obecnie chodzi o wiele przyjemniej a ogólna głośność nawet spadła)
~Tomasz L. (lissio@poczta.onet.pl)
Caro 1.5 GLI 82KM 60kW
Układ przeniesienia napędu .... tylko to mnie mocno wk.. - irytuje. Możecie kombinować z krzyżaczkami na wale, zmieniać most po 100 razy, ale jak to mówią - ten typ tak ma. Nie da się nic zrobić, bo i tak cała karoseria przenosi rezonans i typowe dla Poloneza buczenie bedzie wam skutecznie zagłuszało rozmowy powyrzej 90 km/h. Silnik nie dokucza do 3 tys obr/min, a jak postaracie się przy regulacji zaworów, to będzie wydawał całkiem miły dla...
~Kamil -- prosze pisac :) kamil02052@wp.pl
Caro Plus 1.6 GSi 84KM 62kW
wyciszenie silnika jest kiepskie ale to tylko w starszych modelach bo tak jak w moim silniczek bardzo cichutko slychac podczas jazdy...no i troszeczke most podczast jazdy jest slychac jak wyje ale to typowe dla polonezów....ja sie pozbylem tego problemu poniewaz kupilem drugi most na zlomie z wyjetego radiowozu policyjnego z poloneza i jest baardzo cichutko jestem teraz dumny z niego :)
~JACEKRATAJCZAK@WP.PL
Truck 1.6 87KM 64kW
GŁOŚNO W KABINIE WYCISZENIE A CO TO TEN MOST ON NIE WYJE ON RYCZY MUWILI MI ZE WYJĄ ALE NIEWYOBRAŻAŁEM SOBIE ŻE TAK JAK PSZYJADE DO DOMU TO MI JESZCZE GODZINE HUCZY W USZAH JAK MAM JEHAĆ TYM SAMOHODEM TO MIE SERCE BOLI GUWNO A PROPO ZROBIŁEM REMONT MOSTU DAŁEM 700ZL I JESZCZE GOŻEJ WYŁ KUPIŁEM DRUGI ZA 200 ZŁ NARAZIE SPOKUJ JAK TERAZ ZACZNIE WYĆ TO SPALE TEGO ZŁOMA
~Thomasso
Atu Plus 1.6 GSi 84KM 62kW
Do ok. 120 km/h całkiem nieźle. Potem zaczyna hałasować silnik (powyżej 3500 obr/min). Wygłuszenie we własnym zakresie podłogi bagażnika wełną mineralną zmniejszyło hałas pochodzący od układu wydechowego. Oprócz silnika hałasu dostarcza skrzynia biegów i tylny most. Ale bardziej uciążliwy jest szum powietrza opływający nadwozie (stąd ocena tylko przeciętnie).
~Avp919
Caro 1.4 103KM 76kW
Wyciszenie nie jest najgorsze, jeśli mamy silnik Rovera, jednak mimo to mozna delikatnie je poprawić, ponieważ jednak jest to napęd na tył który przenosi więcej dźwięków niż napęd na przód aczkolwiek jeżeli wszystko działa jak należy a most jest cichy to nie jest najgorzej, zdecydowanie głośniej jest w dieslach,np w audi 80, vw Sharan
~Michał
Caro 1.4 103KM 76kW
Praca silnika na postoju jest praktycznie niesłyszalna. Podczas jazdy nic się nie tłucze, most cicho pracuje, skrzynia biegów także. Wydech nie wydaje z siebie żadnego dziwnego dzwonienia. Pracy zawieszenia też praktycznie nie słychać. Podczas jazdy z otwartym szyberdachem i oknami jest jednak dosyć głośno zwłaszcza powyżej 100 km/h.
~Michał

Usterki FSO Polonez

FSO Polonez – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Tomek
Caro Plus 1.6 GSi 84KM 62kW
Wyciszenie kiepsko jest dość głośno nie jakoś strasznie ale w daleką drogę radze nie przekraczać 140km/h bo głowa może rozboleć chyba że macie poldka zmęczonego życiem jechałem znajomego 1.6GLI i przy 100km/h most tak wył żę po 15 min miałem dość ale z tego co sie dowiedziałem to miał go 5 lat a nawet oleju w silniku nie wymienił...:/