Lista ocen Honda Accord VI Sedan (160) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 155 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~vmj@o2.pl
Sedan 2.2 Type-R 212KM 156kW
Czasami szyby parują - klima rozwiązuje problem. Klimatyzacja chłodzi jak zamrażarka, a nagrzewnica grzeje jak piekarnik, nad wszystkim panuje ładny regulatorek niebiesko-czerwony i guzik A/C - Prostota i użyteczność. Ponoć źle rozwiązano w tych Accordach odpływ skroplonej wody z klimy - to sprawia, że rzeczony odpływ łatwo zawala się brudem, liśćmi czy czymś i cała woda nie odpływa, może to zgnić i śmierdzieć, ale ozonowanie załatwia sprawę...
~Borek
Sedan 1.8 i 136KM 100kW
ogrzewanie naprawdę dobre, zimą konieczność dmuchania na przednią szybę, szybko zachodzi parą jak nawiew włączony jest na kabinę. Klimatyzacja radzi sobie dobrze, aczkolwiek przy maxymalnych upałach miałem wrażenie, że czegoś jej brakuje. W temperaturze do 30 stopni na zewnątrz i pełnym słońcu radzi sobie całkiem dobrze. Po uchyleniu szyby bocznej nie mam wrażenia że startuje odrzutowiec nawet przy dużych prędkościach.
~Michał
Sedan 1.8 i 136KM 100kW
Zimą również używamy klimy aby szybki szybko rano odparować. Potem klimę wyłączamy. Jeśli chodzi o letnie upalne dni to klima jak najbardziej sobie radzi (manualna) tylko należy czasem wymienić filtr przeciwpyłkowy (zalecane co rok, wystarczy co 2) i klimę nabić (serwis jak w przypadku filtra). Odgrzybiamy przy nabijaniu lub najpóźniej jak zaczyna śmierdzieć.
~beasdazel
Sedan 2.0 16V 147KM 108kW
Jak dla mnie to katastrofa! możliwe, że miałem do czynienia z jakąś usterką, ale ciągłe parowanie szyb (czyszczenie klimy kanałów wentylacyjnych nie pomogło). Nawiew na szybę praktycznie nie działa nawet na najwyższych obrotach dmuchawy. na zaparowane szyby pomaga tylko klima. A wystarczy żeby trochę popadało i już szyby zaparowane;/
~kbr11@wp.pl
Sedan 2.3 16V 154KM 113kW
Przy sprawnym climatronicu i wymienionym filtrze kabinowym to w lato szybko chlodzi, a w zimie szybko grzeje wiec jestem zadowolony. Mam rowniez w opcji podgrzewana przednia szybe, ktora doskonale sie sprawdza w zime, nawet w deszczu jak sie wsiadzie mokrym do auta i wszystko zaczyna parowac.
~jarecki
Sedan 2.0 Turbo Di 105KM 77kW
co prawda zaczyna grzać po przejechaniu 5-7 km lecz później już nie ma problemu. Jeśli chodzi o wentylacje trzeba dosyć często wymieniać filtr pyłkowy wewnątrz kabinowy, aby szyby nie parowały. Jeśli używacie klimy należy ją wyłączyć 5 min przed końcem jazdy aby nie trafiło filtra pyłkowego.
~Kamil_D
Sedan 1.8 i 136KM 100kW
Nagrzewa się zdecydowanie szybciej niż Opel Astra G, klima działa bardzo wydajnie - mam manualną, ale taka mi bardziej odpowiada, bo szybko łapię przez klimatyzację przeziębienie. W zimę ogrzewanie tylnej szyby działa nieco za wolno, dlatego tylko "dobrze".
~Marcin
Sedan 2.0 16V 147KM 108kW
temperature minimalna mozna ustawic na 18 stopni nizej nie da rady dziwne..ciepla do 32 stopni. auto bardzo dobrze i szybko nagrzewa sie chodz po zakupie musialem wymienic termostat. a uklad klimatyzacji nie mialem jeszcze okazji wybrobowac ze wzgledu na panujace warunki
~Kacper98
Sedan 1.8 i 136KM 100kW
Wentylator nawiewu jest trochę głośny oraz pokrętło temperatury klimatronika nie jest wystarczająco precyzyjne w ustawianiu temperatury. Oprócz tych dwóch aspektów nie mam zastrzeżeń lecz przyjemniej korzystało się z manualnej klimy w moim poprzednim civicu.
Dziennik kosztów dla Honda Accord VI Sedan
6,8
9,7
11,4
~Cezar01
Sedan 2.0 16V 147KM 108kW
Climatronic działa bardzo dobrze. Parują szybki podczas deszczu- wtedy polecam klimę na szybę odpalić i po 10 sek. jest OKI ! Posiadam wersję z vebasto, wiec zimą zanim wsiądę olej jest rozgrzany, a w środku mam już ciepło! Rewelka :)
Honda Accord VI Sedan