Lista ocen Honda Accord VI Sedan 1.8 i 136KM 100kW 1998-2002 (82) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 111 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~bazants
Sedan 1.8 i 136KM 100kW
Z poważniejszych usterek to kiedy nabije klime i są bardzo gorące dni to klima mi sie rozszczelniła i freon ucieka. Sprawdzałem już to, jeden przewód do wymiany, koszt około 300 zł. Pewnie poprzedni właściciel rzadko używał klimatyzacji w skutek czego rozszczelniła sie. Z poważnych usterek w ciągu 4 lat tylko ta klima sie kwalifikuje do opisania. Reszta to elemęty które sie wymienia z wiekiem w każdym aucie jak np. przewody świece klocki...
~Gr3gorius
Sedan 1.8 i 136KM 100kW
Samochód mam dość krótko, ale póki co bez większych niespodzianek. Tankuję i jeżdżę! Samochód ma przebieg 185.000km i 10 lat (oryginalny przebieg potwierdzony w niemieckim ASO), mam wrażenie jedynie, że czasami sprzęgło puszcza częściowo troszkę szybciej niż zwykle, ale gdyby nawet przyszło do jego wymiany powyżej 200.000km uznaję, że ma do tego prawo, poza tym kto wie jak go tam poprzedni właściciel przypalał pod górkę i palił gumę (w starym...
~shadow1989
Sedan 1.8 i 136KM 100kW
największą usterką jaką miałem była regeneracja przekładni kierowniczej, bo uciekał mi płyn do wspomagania, no i przy wymianie rozrządu może być problem z pompą wspomagania, ja tak miałem, zapowietrzał się cały układ. podobno przypadłość hondy, toyoty i mitsubishi. ale usterkowość jest mała, praktycznie auto nigdy mnie nie zawiodło, nigdy nie było holowane, nigdy nie było rozbite.
~sulaw70@interia.pl
Sedan 1.8 i 136KM 100kW
Auto mam od 2 miesięcy, muszę zrobic "luz" na przekładni kierowniczej. Koszt regeneracja maglownicy to wydatek rzędu 500zł. (nowa kosztuje 5.200zł!!!) Poza tym wymieniłem "gumki" pod drązkami i jak na razie tyle. Uwaga ! Przy ostrej jeździe bierze olej, nawet 0,5 litra na 5.000 km. Zlecam lać olej przeznaczony do aut sportowych (Racing) o lepkości 10W60 (full syntetic)
~KST
Sedan 1.8 i 136KM 100kW
W rodzinie od nowości i naprawdę niewiele się w nim psuło, 220tys.km po polskich wertepach amorki oryginalne z 75% skutecznością, z tyłu oprócz drążków stabilizatora wszystko oryginalne, bez luzów! Żadne Audi, Bmw, czy VW nie są tak wytrzymałe. Silnik na pełnym syntetyku, nie zbezczeszczony przez LPG nigdy nie wymagał jakiejkolwiek ingerencji.
~- nnn
Sedan 1.8 i 136KM 100kW
Jedyna usterka to czujnik stukowy - uszkodzony mechanicznie (urwany). Koszt 300 zł. Poza tym ideał! Nigdy mnie nie zawiódl. Miałem diesle VW i Audi A3 - niemiecka masówka! Non stop awarie! Oszczędzasz na dieslu ale pakujesz dwa razy tyle w części i wizyty u mechaników! Nigdy więcej niemieckiego szajsu (no moze poza BMW ale tez benzyna).
~kamil05041
Sedan 1.8 i 136KM 100kW
Z poważnych usterek to trzeba było wyczyścić zawór EGR, przepustnicę i silniczek krokowy bo i silnik nie trzymał obrotów biegu jałowego. Trochę rozkręcania jak ktoś się zna i koszt 7,50 za benzynę ekstrakcyjną plus uszczelki nowe dostępne w serwisie około 70zł za komplet.
~Kacper98
Sedan 1.8 i 136KM 100kW
Honda nigdy nie zawiodła. zawsze posłusznie odpaliła i zawiozła na miejsce. Nigdy nie zepsuło się w niej coś poważnego na co bym wydał fortune. W zasadzie nie ma się tutaj za bardzo co zepsuć. Nie ma dwumasy, turbiny czy innych wymyślnych wtrysków.
~Kamil
Sedan 1.8 i 136KM 100kW
Po co taka rubryka przy Accordzie? Co ja mam tu w pisać? Pozdrawiam serdecznie rodzinę, przyjaciół i wszystkich posiadaczy diesli, którzy uświadomili sobie, że wymiana dwumasy może kosztować nawet 3000 zł przy wartości auta 10000 zł. Turbina jeszcze chodzi?
~TST
Sedan 1.8 i 136KM 100kW
zawieszenie wachacze na naszych drogach ne wytrzymuja duzo szczegulnie przod wymienialem x3 i tyl x1 lozyska 2x komplet x4 i 3xdrązki kierownicze ale to akurat może byc przyczyna zupełnie innej maglownicy ciezko było dopasowac drążki nawet po vin.
Honda Accord VI Sedan