Ocena kierowcy - Honda Accord VI Sedan

andre, 15 lat temu
Silnik 2.2 Type-R 212KM 156kW
Rok produkcji 2001
Honda Accord VI Sedan 2.2 Type-R 212KM 156kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Wiedziałem że jest mocny. Jednak on jest super mocny!!!!
Nie jest to auto dla zwykłych ludzi. To jest samochód sportowy ubrany w cywilny strój. Owszem, nie jest twardy jak bolid, ale nie ma też miękkości auta rodzinnego - o limuzynie nie wspomnę. Zdecydowanie nie jest to samochód dla: -gówniarzy -zwykłych statecznych rodzin -niedoświadczonych kierowców -dusigroszy ;P Auto budzi podziw (i o to chodzi). Już wiele razy widziałem zdziwienie na twarzy golfistów, bmw-maniaków i innych fanów niemieckiej myśli technicznej. Owszem są i szybsze auta, także niemieckie, ale honda type r jest naprawdę szybka. A poza tym jak już opadnie kurz to mogę nią bez wstydu podjechać pod teatr, kino czy dyskotekę, czego golfem bym nie zrobił :) Wada: brak rozkładanej klapy.
Tak jak ktoś poprzednio napisał: POTWÓR! Kocha wysokie obroty, budzi się po 4 tysiącach. Jest to rasowy silnik sportowy w aucie cywilnym.
Jak cała koncepcja auta: cywilne auto sportowe. Ma bardzo ostry pazur - jest krótka, ale bardzo precyzyjna. W mieście przy agresywnej jeździe trzeba się namachać - no ale po to kupuje się takie auto :)
Polskie drogi są hondzie nie straszne. Jedzie tam gdzie kierowca chce. Ale jak to w aucie sportowym - układ jest bardzo czuły.
Jest ok. Parkowanie w markecie nie nastręcza problemów :) Tylko zdjąłem po przedniku ogromne skrzydło z tylnej klapy i założyłem oryginalny mały/niski spojler.
Wszystko pod ręką. Właściwie wszystko co potrzebne. Auto ma tyle przycisków ile trzeba i ani jednego więcej. I bardzo dobrze - to nie konsola do gier :)
Latem chłodzi. Zimą grzeje. Zimą nawet jak wsiądą 4 osoby to tylko przez chwilunie szyby są lekko zaparowane.
Jeździłem \"cywilnymi\" acordami. Niestety fotele recardo zabierają sporo miejsca pasażerom z tylnej kanapy. Dorosłe osoby spokojnie zmieszczą się, ale nie jest to ta przestrzeń z cywilnego acorda. Zresztą to nie taksówka :))))
Silnik to potwór - jak pisałem wyżej :) Więc musi mieć posłuch. Słychać silnik, nawet bardziej niż disla w starym golfie, ale to miód na me uszy :)
Chcesz mieć konia - miej na owies. Amen.
Genialnie!
Jak dbasz to jeździsz bez obaw. Ja serwisuję na czas wszystko. Nie ma do czego się przyczepić.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.2 Type-R 212KM 156kW [l/100km]

13,2