Lista ocen Honda Accord VII Sedan (223) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 255 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kristofuros
Sedan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Klima dwustrefowa, po włączeniu silnika i klimy jak samochód stoi cały dzień np w ciepły (prawie 10st) listopadowy dzień to cały jest zaparowany, w zasadzie to nie wiem czy wewnątrz czy na zewnątrz, pewno po trochu z jednej i drugiej strony - to wystarczy ok 30s i usuwa wszelkie zaparowania, troche dłużej zajmuje odparowanie tylnej szyby. Latem klima na 25st i jest przyjemnie w najgorsze upały. Nagrzewa się po przejechaniu ok 2 km. W zasadzie...
~at1312@poczta.onet.pl
Sedan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
rewelka w zimie silnik szybciutko się grzeje - a wnętrze jeszcze szybciej - włącza się nawiew na szybę idzie otworzyć bramę po otwarciu bramy wraca się wsiada do auta a szyba już odmrożona w lecie klima działa jak głupia wystarczy tylko co rok czy dwa lata oczyścić i to wszystko (nawiew jest również na nogi pasażerów siedzących na tylnich siedzeniach)od początku do teraz nie było potrzeby uzupełniać gazu w układzie ponadto climatronik...
~Były Passat
Sedan 2.4 i-VTEC 16V 190KM 140kW
Po jakimś kolejmy przeglądzie, jak mi sie wydaje, autoklima stała mniej sprawna. Może to tylko takie wrażenie. Konserwacja przy kolejnych przeglądach wiele nie poprawiała. Generalnie w porządku ale jak więcej osób na pokładzie odparowanie szyb niekiedy trochę trwa. Słyszalny i lekko odczuwalany agregat klimatyzacji albo/i wentylator. Z ogrzewaniem nigdy nie było żadnych problemów.
~ADAM
Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
Wentylacja działa bez zarzutow jesli chodzi o sprawnośc. Niestety czesto zdarza się ze po zimie gromadzi sie w niej duzo wilgoci, ponieważ sprezarka wlacza się za wczesnie i zbiera wilgoc. Przez to mozna czuc nieprzyjemny zapach w kabinie. Ale metoda na to jest wyczysczenie parownika gdzie gromadzi się bakterie i pleśń. Wtedy jest ok.
~Szymon
Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
Problem z klimą. Przestała się włączać, a na dzień dzisiejszy sprawdziłem tylko przekazniki. Być może czujnik ciśnienia, być może padł kompresor - nie byłem jeszcze u magików więc nie wystawiam złej opinii. Oprócz sterowania nawiewami z ekranu wszystko w porządku. Fotele szybko i mocno grzeją to podbija ocenę.
~Bartek
Sedan 2.4 i-VTEC 16V 190KM 140kW
Super szybko nagrzewa się zimą nawet po całodniowym staniu na dworze na -20st mrozie. Po kilkuset metrach dmucha ciepłym powietrzem. W Civicu takie rozgzanie zajmowało 40 minut dłużej! Do tego wydajna klima w połączeniu z tekstylnymi fotelami lub półskórą świetnie sprawdza się latem. Skórzane fotele bez wentylacji to totalna porażka
~DykuS17
Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
Długo się nagrzewa ... przy temperaturze -10 stopni potrafi dopiero po 10 km osiągnąć temperaturę 90stopni i grzeje nie tak strasznie dobrze. Myśle że to bolączka tego samochodu. Zaopatrzyłem się w matę grzewczą fotela kierowcy, ponieważ czesto pokonuje odcinki 8 km i w zimie jest zimno. Klimatyzacja rewelacyjnie szybko chłodzi !!
~Honda
Sedan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Klima szybko chłodzi, pomimo wieku auta pracuje bez zarzutu, szczelność w normie. Zdarzyła mi się awaria przekaźnika. Koszt to kilka złotych, diagnoza bardzo prosta - brak charakterystycznego cyknięcia w skrzynce z bezpiecznikami po uruchomieniu AC. Od tego momentu spokój. Ogrzewanie także bez zarzutu.
~Alek
Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
Klimatyzacja jest automatyczna i dwustrefowa, ale wieje trochę za mocno w trybie AUTO. Głównych nawiewów na konsoli środkowej nie da się regulować, stąd pasażerowie na tylnej kanapie narzekają że wieje na nich za mocno. Dość często trzeba korygować ustawioną temperaturę. Poza tym, spełnia swoją funkcję.
~Michal
Sedan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Pisałem już o nawiewach w sekcji Ergonomia i to wpływa na wynik \"tylko\" dobry. Klimatyzacja też nie jest idealna, nawet po porządnym serwisie było czuć trochę stęchlizny i raz na jakiś czas musze robić ozonowanie/odświeżanie, żeby pozbyć się przykrego zapachu. Poza tym wszystko działa jak należy.
Honda Accord VII Sedan