Lista ocen Honda Accord VIII (168) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 114 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Butrus
Sedan 2.0 VTEC 156KM 115kW
Dość długo nagrzewa się wnętrze przy 20st. mrozu. W trybie Klimy AUTO stopień nawiewu zależy od temp. silnika zimą gdy ma grzać i kabiny - latem gdy ma chłodzić. Klima choć 2 strefowa ma 1 wentylator więc gdy różnica temp. kierowca - pasażer jest duża dmuchawa chodzi na max - dziwne to jest rozwiązanie. Chłodzenie wnętrza ok, ponadto mam szyberdach. Denerwuje mnie nietrzymanie czy raczej wachlowanie temp. w aucie. Odkryłem ostatnio że jadąc...
~Marsjusz
Kombi 2.2 DTEC 150KM 110kW
Klima działa dobrze, ale przedmuch przedniej szyby troche trwa. W Nissanie wciskałem guzik szyba przód: klima, wiatrak i temp na maxa na przednią szybę i po chwili szyba sucha, tutaj to troche trwa. Brak wyraźnego ozanczenia działania klimy, czasami nie wiem czy klima działa, wiem kiedy jest wyłaczona (na wyświetlaczy pali sie AC:OFF), ale nie ma oznaczenia AC:ON. Można powiedziać że skoro nie pali się OFF to znaczy że działa, ale sami...
~Bartek
Sedan 2.0 VTEC 156KM 115kW
Zarówno klimatyzacja, jak i ogrzewanie są szalenie wydajne - klimatyzacja chłodzi praktycznie natychmiast, aż trzeba ją zmniejszać. Natomiast silnik grzeje praktycznie od razu, choć (wiadomo) najlepiej dopiero po rozgrzaniu do temperatury roboczej - również momentami trzeba zmniejszać, bo szybko można w aucie zrobić saunę. Również grzane fotele i lusterka spełniają swoją funkcję wzorowo. Widać znaczną poprawę w porównaniu do 7-ki.
~Anaesthesist
Sedan 2.0 VTEC 156KM 115kW
Wentylacja,a zwłaszcza ogrzewanie mogłyby być lepsze.Autko nagrzewa się dosyć długo,co może być trochę uciążliwe przy niskich temperaturach,to samo tyczy się tylnej szyby,która naprawdę długo odparowuje i odmarza.Poprzednio jeździłem VW Golfem IV i klima i ogrzewanie tylnej szyby spisywały się znacznie lepiej.Podoba mi się natomiast podgrzewanie foteli i lusterek bocznych.Biorąc pod uwagę całokształt mogę wystawić ocenę dobrą.
~dabert@amu.edu.pl
Sedan 2.0 VTEC 156KM 115kW
W zimie grzeje, odszrania i milusio podgrzewa cztery litery (przy skórze nieodzowne). Przy upałach klima działa w zasadzie od zaraz i bardzo subtelnie utrzymuje właściwą temperaturę; nie ma nagłych podmuchów zimna. Pierwszy raz mam szyberdach, nigdy nie uważałem tego bajeru za potrzebny, teraz bardzo mi pasuje. Szybkie przewietrzenie wnętrza po postoju na słoneczku (czarny lakier), a szklany dach dodaje przestrzeni wnętrzu.
~piotr@strona.pl
Kombi 2.0 VTEC 156KM 115kW
Auto nagrzewa się błyskawicznie - byłem bardzo mile zdziwiony, pewnie dlatego też że benzyna. Fajną rzeczą w Hondzie jest też to, że jak wsiadamy do auto włączamy temperaturę 20 st. to zaczyna dopiero dmuchać do środka jak nagrzeje się troche silnik a nie od razu gdzie pompuje zimne powietrze, tak była w Mondeo. Nawiew i wentylacja dla pasażerów z tyłu działa dość przeciętnie, nie ma tragedii, ale mogłoby być lepiej.
~pantografik@op.pl
Sedan 2.0 VTEC 156KM 115kW
Klimatyzacja co jakiś czas lubi \"puścić bąka\" zaśmierdzieć znaczy... tak jest od samego początku. Przy bardzo nagrzanym wnętrzu zbyt długo się \" rozpędza\" ja pomagam jej ręcznie ustawiając siłę nawiewu. Klima posiada tylko dwusferową regulację temperatury, kierunek nawiewu jest \"wspólny\" dla obydwu stref. W poprzednim aucie można było ustawić obydwa parametry indywidualnie ( dla mnie to minus)
~Ayreon
Sedan 2.0 VTEC 156KM 115kW
Wentylacja i ogrzewanie również spełnia swoją funkcję, co mnie bardzo zaskoczyło na plus to kultura pracy i cisza z jaką pracuje układ. W porównaniu z poprzednimi autami jakie miałem po załączeniu klimatyzacji nie słychać nic wewnątrz. nawet na najwyższych obrotach układ "nie wyje". To samo w przypadku ogrzewania np przedniej szyby.
~pxc
Sedan 2.0 VTEC 156KM 115kW
Jest 2 strefowa klimatyzacja automatyczna. Niby wszystko ok. Jednak nie do końca. Zakres ustawiania kratek w desce rozdzielczej góra dół jest za mały. Chciałbym kratki ustawić wyżej bo teraz na max wieje mi na czoło. Nieraz po prostu trzeba wyłączyć automatykę i sobie manualnie ustawić siłe nawiewu i skąd ma wiać.
~warex@warex.info
Sedan 2.2 DTEC 150KM 110kW
tutaj naprawde jest dobrze. bardzo szybko schłodzi samochód fajna jest ta funkcja na pilocie jak naciskamy długo przycisk otwracia to otwieraja sie wszytkie szyby w samochodzie i szyberdach. nikt tez nie narzeka z tyłu na wentylację i schłodzenie. duży plus za chłodzony schowek w podłokietniku.