Lista ocen Honda Accord VIII Sedan 2.4 VTEC 201KM 148kW 2008-2016 (20) - Silnik

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysiek
Sedan 2.4 VTEC 201KM 148kW
Zalety - mocny silnik, niezła skrzynia biegów, niezłą frajdą jest jazda na sekwencji, ale to niekonieczne. Dużo miejsca z przodu, z tyłu już gorzej - wystarczy, ale konkurencja jest lepsza. Zawieszenie wersji przed FL i modernizacją jest znakomite do szybkiej jazdy po dobrych drogach, ale na naszych lokalnych wybojach już gorzej, dosyć twarde, poza tym trzeba bardzo uważać na koleiny. Mogę potwierdzić wymieniane w innych opiniach wady -...
~Piotr
Sedan 2.4 VTEC 201KM 148kW
Płynnie i ładnie wkręca się na obroty i rozwija moc. By mieć osiągi trzeba trzymać na wyższych obrotach, czyli ciężko się przyzwyczaić, jeżeli wcześniej jeździ się z czymś z turbo. Ale za to, przy niższych obrotach potrafi być oszczędny na tyle ile to możliwe przy 200 koniach. Ogólnie żwawo, ale tyłka nie urywa, bo auto ciężkie. Brak turbo mam nadzieję będzie rekompensowany długą żywotnością silnika. Do tego znakomite hamulce z wielkimi...
~Tomek M.
Sedan 2.4 VTEC 201KM 148kW
Miałem kiedyś w Audi 2.3 benzynę (5 cyl.) to był legendarny silnik - aksamitna praca - oleju nie brał, ale te czasy już minęły. Accord wysokoobrotowy też ma w sobie to coś, teraz już wiem jak go kręcić. Teraz w czasach downsizingu jak dla mnie to jedyna słuszna jednostka napędowa.
~Janusz
Sedan 2.4 VTEC 201KM 148kW
Naprawdę dobrze, może brakuje turbo ale wiadomo to Honda. Ktoś wyżej pisze, że nie widzi różnicy pomiędzy pojemnością 2.0 a 2.4 (zapewniam że jest ogromna różnica i kolega nie jeździł chyba słabszą wersją). Powyżej 6tys obrotów silnik wydaje odgłos startującego odrzutowca :):):)
~AntoniPsaGoni
Sedan 2.4 VTEC 201KM 148kW
Wystawiam doskonale bo 200 km w Hondzie europejskiej jest ok ale nadal uważam, że powinno być do wyboru auto z V6. Właśnie dlatego nie kupiłem CRV a taki był plan. Za słaby silnik :-( Tutaj 200 km starczy więc do dzieła :-)
~maciek
Sedan 2.4 VTEC 201KM 148kW
201KM wygląda imponują na papierze. W rzeczywistości, przy tej wadze ta moc pozwala na komfortową jazdę i bezpieczne wyprzedzanie. Czuć przyrost mocy od 4tyś obr.
~cegła
Sedan 2.4 VTEC 201KM 148kW
Super! Na średnich obrotach to maszyna ekonomiczna elastyczna i cicha. Na wyższych potrafi przyspieszyć bez nadmiernego hałasu wewnątrz. No i te dwie końcówki wydechu:))
~remarkus@wp.pl
Sedan 2.4 VTEC 201KM 148kW
Doskonały silnik o sportowym zacięciu idealnie dopasowany do tej limuzyny, elastyczny, mimo pojemności 2,4 zaskakująco niskie spalanie
~Tomasz
Sedan 2.4 VTEC 201KM 148kW
Dynamiczny silnik, bardzo elastyczny ,nie krztusi się , kiedy jedzie się wolniej na wyższych biegach.
~nocny je zdziec
Sedan 2.4 VTEC 201KM 148kW
miałem wiele aut ,i nic szczególnego w hońdzie nie znajduje,dla mnie silnik trochę charczy.
Honda Accord VIII Sedan