Lista ocen Honda City V (70) - Ergonomia

Na liście zabraknie 100 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~cwirek
Sedan 1.4 i 83KM 61kW
W zasadzie wszystko na swoim miejscu poza przyciskiem komputera pokladowego - trzeba siegac prawa reka poprzez (wewnatrz ramy) kierownice, by zmienic wyswietlany parametr, co w czasie jazdy moze byc niebezpieczne. Trudno tez znalezc wygodna pozycje za kierownica z uwagi skromne mozliwosci regulacji tej ostatniej oraz polozenie podlokietnika w drzwiach kierowcy. W miescie nie ma to wiekszego znaczenia, ale na trasie wyraznie zmniejsza...
~Henryk Walezy
Sedan 1.4 i 83KM 61kW
Plastiki moglyby byc lepiej odlane. Wszystko pod reka. Fajne schowki po prawej stronie dechy. Bagaznik super. Moglaby byc wersja KOMBI! Szkoda, ze daja jasna tapicerke seryjnie. Klopot z utrzymaniem - z drugiej strony wnetrze zyskuje na estetyce. SUPER AUDIO - bardzo dobre basiki - (nie dla milosnika Drum`n`Bass - bo to nie audio-car) dla przecietnego Kowalskiego jednak super. Porzadnie przenosi srodek pasma i gore. Dlaczego nie ma...
~pawecz@wp.pl
Sedan 1.4 i 83KM 61kW
Wszystko na swoim miejscu i pod ręką! Wbudowane radio posiada przyciski w idealnym miejscu do jego obsługiwania! Podświetlenie zegarów w pomarańczowych kolorach bardzo łagodne i nie męczy oczu! Małym problemem - przycisk zmiany przebiegu całościowego, spalania, przebiegu cząstkowego koło zegarów - w czasie jazdy małe utrudnienie jest przyciskanie go!
~BERT
Sedan 1.4 i 83KM 61kW
Wszystko co potrzebne jest w zasięgu ręki. Przełączniki i inne "wajchy" działają lekko. Brakuje płynnej regulacji pochylenia oparcia fotela - jest skokowa - i mnie to osobiście przeszkadza. To co jest kompletnym nieporozumieniem - to sposób wymiany żarówek przednich świateł - bez pomocy serwisu w zasadzie niemożliwe...
~kunio1@wp.pl
Sedan 1.4 i 83KM 61kW
Wszystko na miejscu i bez zbędnych kombinacji. Rewelacyjny bagażnik robi kosmiczne wrażenie. Dodatkowa możliwość składania tylnej kanapy do góry w stosunku 2/3 lub składania w linii bagażnika - po prostu mała bagazówka!! 500 litrów!! Tu mi brak skali na ocenę :) Bardzo dobre siedzenia. Duży minus - brak termometru.
~dealer_sbk
Sedan 1.4 i 83KM 61kW
U mnie zabrakło sterowania radiem w kierownicy, ale z względu na to że i tak radio jest wygodne w obsłudze, to nie mogę narzekać wszystko jest w zasięgu reki, fajnie że w mojej wersji składają się lusterka elektrycznie, mała rzecz a cieszy że nie trzeba tego robić ręcznie(i że inni życzliwi nie pomagają!!!:)
~Staszek
Sedan 1.4 i 83KM 61kW
Auto dla kierowców o wzroście do 165 cm. Brak możliwości reagulacji kierownicy w drugiej płaszczyżnie oraz rozmieszczenie pedałów sprawia, że kierowcy o dłuższych nogach mają syskomfort jazdy. Bolą nogi i ręce. Do tego bardzo słabe wspomaganie kierownicy jest męczące. Ręce bolą na dłuższych trasach.
~cwirek
Sedan 1.4 i 83KM 61kW
W zasadzie wzystko pod reka i latwo dostepne, moze z wyjatkiem sterowania komputerem pokladowym - trzeba przelozyc reke przez kolo kierownicy! Poza tym sama kierownica zbyt blisko deski rozdzielcej i na dlgich trasach bywa niewygodnie. Przydalaby sie regulacja kola w plaszczyznie poziomej.
~adios
Sedan 1.4 i 83KM 61kW
wszystko tam gdzie być powinno. Szkoda tylko że kierownica nie ma regulacji w poziomie, Przycisk od zmiany ustawień przebiegu i ogólnego spalania - hm trochę lipnie umieszczony, ale to chyba jedyna wada, a używam go nie jest za często więc jak dla mnie nie ma wpływu na ogólna ocenę.
~Piotrek 24
Sedan 1.4 i 83KM 61kW
Świetna ergonomia. Wszystkie przyciski i pokrętła znajdują się na swoich miejscach. Obsługa auta jest intuicyjna. Podświetlenie zegarów nie męczy oczu podczas długiej jazdy w nocy. Fotele przednie dobrze trzymają w zakrętach. Fotel kierowcy posiada regulację wysokości.