Lista ocen Honda City V (89) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 81 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ŚWIETNE AUTO
Sedan 1.4 i 83KM 61kW
Klasa sama w sobie, ale po 9-ciu latach i 220tys.km musiałem wymienić łożyska w skrzyni biegów. Mimo, że auto jeździło i biegi wchodziły bez zarzutu, słychać było z okolicy skrzyni nieprzyjemne odgłosy (jakby wiertarki). Po wymianie łożysk wszystko wróciło do normy.
~jarone@o2.pl
Sedan 1.4 i 83KM 61kW
Bardzo precyzyjna , biegi wchodzą z delikatnym "oporem", ale to nie wada, krótki skok. Trochę haczy czasami wsteczny, ale wyczytałem w instrukcji obsługi że tak się może dziać ( układają się czasami tak zębatki w skrzyni biegów) i trzeba wtedy wrzucić jedynkę i dopiero wsteczny.
~zzz
Sedan 1.4 i 83KM 61kW
jezdzilem roznymi autami i moge obiektywnie stwierdzic, ze lepszej skrzyni biegow jeszcze nie widzialem -biegi wchodza leciutko, bez najmniejszych problemow, a ruchy drazkiem sa krotkie, przez co zmienia sie je bardzo szybko i pewnie.
~dealer_sbk
Sedan 1.4 i 83KM 61kW
Nie mam zastrzeżeń - mogła by być automatyczna w końcu to city - mogła by mieć 6 i tak dalej i tak dalej, można kontynuować koncert życzeń, ale wiedziałem co kupuje i jestem zadowolony
~Rob
Sedan 1.4 i 83KM 61kW
Nie ma się czego czepiać, ale też nie widzę powodu do jakiegoś szczególnego uwielbienia. Skrzynia biegów pracuje bardzo przyzwoicie, reszta to kwestia przyzwyczajenia i własnych nawyków.
Sedan 1.4 i 83KM 61kW
Brak powodów do narzekania, skrzynka wymaga pewnego przyzwyczajenia - biegi trzeba wkładać precyzyjnie. Zestrojona prawidłowo do silnika, zapewnia optymalne wykorzystanie mocy i momentu obrotowego.
~adios
Sedan 1.4 i 83KM 61kW
Bardzo dobra praca, krótki skok i precyzyjna. Czasami nie wchodzi za pierwszym razem wsteczny, ale to może być dlatego ze nie ma synchronizacji na wstecznym i trzeba na luz a potem dopiero na wsteczny.
~kunio1@wp.pl
Sedan 1.4 i 83KM 61kW
Żadnych problemów. Krótkie skoki, zero haczenia - bardzo duży plus (mnie denerwowało na początku stukanie metalowej obręczy od pokrowca lewarka na samej górze o sam lewarek... do przyzwyczajenia po 100km :)
Sedan 1.4 i 83KM 61kW
Prawidłowo zestrojona do silnika, biegi wchodza dobrze,lewarek umieszczony w wygodnym miejscu - nie przeszkadza. Lakier z gałki lewarka wytarł się bardzo szybko.
Dziennik kosztów dla Honda City V
6,8
~Faja
Sedan 1.4 i 83KM 61kW
Nie miałem samochodu z taką piątką - bez żadnego problemu wyprzedzam ciężarówki bez redukcji, kilka razy złapałem się na początku, że szukałem czegoś powyżej "piątki".