Lista ocen Honda City VI (29) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ojciecmajster
Sedan 1.4 i 100KM 74kW
ZUŻYCIE PALIWA: I tu również wszystko zależy od stylu jazdy kierowcy, charakteru trasy (miasto i korki czy szybka jazda po autostradzie), pory roku i rodzaju ogumienia. Przy naprawdę spokojnej jeździe (styl starych kapeluszników) na trasie Jelenia Góra - Wrocław - Jelenia Góra (ok. 250km) udało mi się zejść do .............uwaga..........4,2 Litra na 100km. To był pierwszy mój test Ecodrivingu, którego nie mam zamiaru więcej powtórzyć....
~pimap
Sedan 1.4 i 100KM 74kW
Spalanie przy normalnej, spokojnej jezdzie w granicach 6 litrów, więc przyzwoicie. Raz w roku przegąd w ASO od 600 do 1000 zł. Ostatnio wyszło mi koło 1000 bo poprosiłem o zrobienie badań technicznych i przegląd/czyszczenie klimatyzacji - w sumie jakies 300 zł ekstra ostatnio wymieniłem akumulator - w serwisie kosztował by 380 (35Ah chyba taki jak orginał czyli FB). ja kupiłem "na rynku" Yuase za 190
~pimap
Sedan 1.4 i 100KM 74kW
Jest dobrze ale wszystko zalezy od stylu jazdy kierowcy. Generalnie spalanie jest na poziomie mojego starego civica. to tez byl 1.4 tyle ze bez vteca. W miescie 7-8, poza miastem 6, przy delikatnej jeździe 5,5. Zwykle jezdze po miescie 30% i strefa podmiejska (kilka, kilkanascie km bez zatrzymywania) 70%. srednie spalanie liczone po zatankowaniu wychodzi mi około 6.3
~koma
Sedan 1.4 i 100KM 74kW
Obecnie przejechałem tym autem 9000 km z czego 7000 km to samo miasto. Przy zrównoważonej jeździe po mieście (100% miasto) spalanie wynosi 7.0l, oszczędna jazda 6.5l. Na trasie przy prędkości 160km/h włączony tempomat 7.0, 100km/h włączony tempomat 5,5l na drogach krajowych przy prędkości do 90km/h 5l. Uważam że spalanie rewelacyjne.
~Dobijacz
Sedan 1.4 i 100KM 74kW
Wszystkie koszty są zależne od tego jakiego producenta oleju i filtrów wybierzemy. Bo nic innego w tym aucie nie trzeba robić. Komplet hamulcy z tylu (tarcze i klocki) z średniej półki cenowej z robocizna to około 350 zł. Żarówki H4 - 8 zł. Reszta żarówek - najpopularniejsze. Wycieraczki na haczyk - pasują każde marketówki.
~Rafaelo
Sedan 1.4 i 100KM 74kW
Normalne koszty eksploatacyjne nie różnią się od innych samochodów w tej klasie - nawet jeśli mówimy o oryginalnych częściach. Samochód cechuje się też niskim spalaniem, przez co nie widzę sensu zakładania instalacji LPG - tak, mimo, że jest to vtec, istnieje możliwość założenia LPG (cena ok. 3500zł).
~Radas
Sedan 1.4 i 100KM 74kW
Spalanie: min na trasie 5L (70-90 km/h), min w mieście : ok 6,5L, max w mieście przy - 13 stopniach i wlaczonej klimie: 7,6L . Dane z komputera pokładowego. Jeżeli będzie japońsko niezawodna to przy obecnej cenie benzyny (4,2 zl) wole Hondę niż jakiegokolwiek diesla.
~guteusz
Sedan 1.4 i 100KM 74kW
Zużycie paliwa w trasie imponujące 4,9-5.0 w trasie jeśli nie przekraczam 120 km/h.Miasto gorzej 7-8l./100 ale tu niestety ciągle korki i jazda na stosunkowo krótkim dystansie.Cena przeglądów wysoka którą najczęściej nabija olej serwowany przez ASO./shell Aml/
~-Marek-
Sedan 1.4 i 100KM 74kW
Póki co tylko koszty paliwa:), a te sš w granicach rozsšdku. Przy kupnie, ASO prognozowało, że pierwszy przeglšd to ok 600 zł. Ile będzie w rzeczywistoœci zobaczymy. Skusiłem się na wymianę oleju i filtra po okresie dotarcia, zapłaciłem ~ 375 zł (Shell AX 5W30)
~Przemek I.
Sedan 1.4 i 100KM 74kW
Póki co tylko o paliwie. Nie jest źle. Na stacjach nie zostawia się pokaźnych sum, ale wynika to z tego, że niewielki zbiornik paliwa zmusza do częstszych wizyt na nich. Ceny przeglądów nie są mi jeszcze znane. Ceny części - mam nadzieję, ze nie poznam ich wcale.