Lista ocen Honda Civic IV (59) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 91 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Elegancki
Hatchback 1.6 i 16V 110KM 81kW
To zależy jak autko było traktowane a że posiada ono zacięcie sportowe jest duża szansa że tutaj może pojawić się problem po ponad 20 latach, w mojej ocenie sam silnik nie do zajechania, podejrzewam że mój dostał dobrze po dupie od ostatnich 3 właścicieli ale chodzi jak zegarek jak nówka;] gorzej skrzynia i sprzęgło te elementy mogą nie wytrzymać próby czasu ja musiałem wymienić, natomiast zawieszenie układ kierowniczy raczej dość wytrzymały,...
~Conrado
Hatchback 1.4 L 90KM 66kW
Te auto nie ma poważnych usterek, jest bezawaryjne. Stara sprawdzona japońska konstrukcja godna zaufania. W ciągu 6 lat dwa razy musiałem wymienić kompletny wydech i to były największe wydatki. A reszta to materiały eksploatacyjne, za które uważam też zużywające się zawieszenie, które co jakiś czas wymaga drobnych napraw.
~BratPIT
Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW
W 4 lata nie mialem nigdy usterki, ktora zatrzymalaby mnie na drodze. Byly to raczej standardowe naprawy i wymiany eksploatacyjne zwiazane z wiekiem i przebiegiem: tlumik srodkowy i koncowy, tuleje tylne, koncowki drazkow, oslony przegubow, tarcze i klocki, chlodnica z termostatem, regenaracja rozrusznika
~WLD
Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW
Jak będziemy na czas wymieniać to co powinniśmy wszystko będzie chodzić jak w zegarku. Jak go kupiłem nie wymieniałem dużo rzeczy (brak pieniędzy), a auto jeździło jak nowe. Niestety jak lubimy czasem poszaleć na zakrętach, szybko usłyszycie przeguby. Druga wada to korozja karoserii.
~aniol
Hatchback 1.6 i 16V 130KM 96kW
jezdze nim 5 lat i przez 3,5 roku nic wiekszego w nim nie wymienialem poza takimi standardowymi jak tłumiki czy klocki.jednak ostatnio duzo w nim robilem bo wiele rzeczy siadło.koszt napraw mnie zrujnowal troche ale ogolnie jestem zadowolony
~Jarek
Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW
szlag trafił pompkę paliwową cieknie olej z boku pompki i nie mogę takiej nigdzie znaleść, chodzimi mi o używaną. Jakby była rozbieralna, to próbował bym ją naprawić, ale u japońców jak coś się psuje, to się wymienia ,a nie naprawia.
~Malenka87
Kombi 1.5 i 16V 90KM 66kW
niestety zawieszenie cierpi na naszych ulicach zwłaszcza w lublinie gdzie remont ulic trwa ponad pół roku i jest jeszcze gorzej niż bylo wcześniej; to właśnie przez to musialam wymienić część zawieszenia
~Mariusz
Hatchback 1.3 75KM 55kW
brak:)Wymieniono w ciągu 2 lat nie licząc normalnej eksploatacji: wydech(nie na sportowy),linki hamulców ręcznych,akumulator,łożysko prawy przód,citen-bliki tył. Zawsze oryginalne części. Pryszcz:)
~Adam W.
Hatchback 1.6 i 16V 110KM 81kW
wymiana przegubu napędowego przyczyna: pęknięta osłona przegubu - zbyt długo, wahacz z przodu (chodziło o sworzeń ale opłacało się wymienić cały wahacz) oraz typowo eksploatacyjne części
~Miro
Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW
Po wymianie przegobu prawego lewy zaczą szwankowac. Przy niskich temperaturach rozrusznik nie łapie.Nadżerki w kilku miejscach zwłaszcza wlew do paliwa i progi.