Lista ocen Honda Civic IX Hatchback 5d Facelifting (45) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mariusz
Hatchback 5d Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Układ jezdny w mojej ocenie jest lepszy niż w Civicu VIII generacji. Samochód jeździ jak przyklejony do drogi, a równocześnie konstruktorom udało się wypracować kompromis na rzecz komfortu dla pasażerów. Troszkę za mocne jest wspomaganie kierownicy szczególnie kiedy przesiada się z innego samochodu - ja to odczuwam bo na codzień jeżdżę innym samochodem służbowym - ale po kilku przejechanych kilometrach o różnicy zapominam.
~Roentgen
Hatchback 5d Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Jest dobrze. Kierownica prawidłowo interpretuje komendy. Wchodzenie w zakręty z dużą szybkością, dzięki szerokim oponom, to nie problem. Nie zdarzyło mi się zauważyć nad- czy podsterowności. Jeden punkt odejmuję za zbyt wrażliwe wspomaganie odczuwalne zwłaszcza przy dużych prędkościach - leciuteńki ruch kierownicy i już chce skręcać. Da się przyzwyczaić, niemniej na początku mnie to irytowało.
~Blackfish
Hatchback 5d Facelifting 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
Układ kierowniczy chodzi lekko i precyzyjnie, kierownica jest mała i wygodna. Niestety czujemy wszystkie bez wyjątku nierówności nawierzchni. Przy 70km/h mamy wrażenie jakbyśmy jechali...150. Wszystkie informacje z drogi mamy na kierownicy i na zawieszeniu. Początkowy fun 100%. Po dwóch dniach miałem tego lekko dosyć zwłaszcza na gorszych, łatanych drogach. Potrafi zmęczyć.
~mix
Hatchback 5d Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Na zimowych oponach przy 70km/h samochód nie chce wypaść "tyłem" jeśli próbujemy zrobić test łosia, aczkolwiek czuć przechylanie się (opony jednak są bardziej miękkie niż letnie). Na ostrych zakrętach podczas przyspieszania ma się wrażenie, że "opona zaczyna schodzić", ale samochód idzie pewnie i nie ma tendencji do podsterowności.
~kacpersky
Hatchback 5d Facelifting 2.0 310KM 228kW
Precyzyjny układ kierowniczy, świetne prowadzenie w zakrętach i przy wyższych prędkościach, szpera zacieśniająca zakręt wtedy, kiedy już myślisz, że cię z niego wypluje.Precyzje i zwinność można jeszcze zwiększyć wciskając +R, ale wówczas jest już beton i podskakuje nawet na nowo wyremontowanej drodze.
~myram
Hatchback 5d Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Samochód prowadzi się bez zastrzeżeń. Nawet belka skrętna (podobno rozwiązanie mało precyzyjne) nie dyskwalifikuje tego kompakta. W teście przeprowadzonym w programie Automaniak w TVN Turbo, Civic jako jedyny nie wypadł na zakręcie z toru jazdy, mając za konkurentów samochody z wielowahaczowym zawieszeniem.
~ss
Hatchback 5d Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Prowadzi się precyzyjnie, czuć "koła na kierownicy" ale nie w sensie odczuwania nierówności tylko kontroli. Samochód jedynie wymaga większej przestrzeni do zawracania 180% niż inne modele, ale przy precyzyjnej skrzyni i czujnikach + kamera można być zadowolonym z parkowania.
~pier
Hatchback 5d Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
To najwiekszy atut. Czy na 17" 225 letnich czy na 16" 205 zimowych wraz z elektronika i przyczepnoscia mechaniczna to wzor. Nikt nie przekona mnie do tylnego napedu.Poza autami typowo sportowymi kazde znika w lusterku. Tu w zakretach ogranicza Cie tylko krzyk pasazerow:)
~Alix
Hatchback 5d Facelifting 2.0 310KM 228kW
Auto siedzi na drodze jak skała, w trybie +R jak na dobrym gwincie, układ kierowniczy jest bardzo przyzwoicie czuły i stawia opór przekazując informacje z drogi - w erze maniakalnego ustawiania siły wspomagania na maksimum, aby kierownice kręciły się jednym paluszkiem - rzadkość.
~Pablo
Hatchback 5d Facelifting 2.0 310KM 228kW
Jeżdżę wieloma samochodami, ale jeszcze żaden nie trzymał się drogi tak jak CTR, on kocha zakręty, kiedy wydaje ci się, że to już koniec, trzeba wcisnąć gaz a samochód zamiast wypadać na zewnątrz wciąga się do środka łuku. Mechaniczna szpera robi swoje :)
Honda Civic IX Hatchback 5d Facelifting