Lista ocen Honda Civic IX Hatchback 5d Facelifting (40) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Endriusza
Hatchback 5d Facelifting 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
Niestety brakuje (przynajmniej w mojej wersji) nawiewu na tył. Z przodu jest komfortowo jeśli chodzi o ogrzewanie. Klimy nie miałem okazji jeszcze testować w upały. Ponadto, ogrzewanie foteli fajne za jednym wyjątkiem, że trzymanie boczne nie jest ogrzewane. Daje się to się we znaki jak ma się na sobie cienkie spodnie.
~P_78
Hatchback 5d Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Nie ma zastrzeżeń, klimatyzację reguluje się co 1 stopień nie co pół jak w większości aut, może z perspektywy czasu okaże się to kłopotem, na chwilę obecną nie jest. Jedno jest nieco dziwne, nie można zamknąć środkowych nawiewów ale moze to urok japońskich aut. Mnie nie przeszkadza. Zawsze można skierować nawiew na inne części auta.
~Bullk
Hatchback 5d Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
mam go od grudnia więc tak. W zimie Grzeje podgrzewanie fotela blyskawicznie sprawia że wsiadając do zimnego auta juz po chwil czujemy cieplo wiec jest ok szyby lusterka poodgrzewane wszystko szybko rozmraża szyby nie parują. Lato dopiero się zaczyna myślę że klima będzie chłodzić ; )
~Bullk
~Andrzej
Hatchback 5d Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Dwustrefowa klima działa bez zarzutu i radzi sobie we wszystkich możliwych wariantach ustawień, szyby nie parują nawet przy dużych skokach wilgotności i temperatury. Nie wiem skąd czasami biorą się opinie o parujących szybach - być może z nieumiejętnego korzystania z klimatyzacji.
~myram
Hatchback 5d Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Stosując system wentylacji w trybie AUTO i regulując nadmuchy wyłącznie poprzez zmianę wysokości temperatury, jak dla mnie perfekcja. Znam wiele ludzi, którzy mając klimatronika gmera wiecznie przy systemie z różnych powodów (nie wiem dlaczego nei nabyli klimy manualnej).
~PiotrJot
Hatchback 5d Facelifting 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
U mnie jakiś koszmar. Nie byłem w stanie wysuszyć tego samochodu nawet z Klimą na "auto" cały czas. Wszystkie sposoby z Internetu nic nie dały. Byle deszczyk, śnieg na butach i ciekło z szyb. Codzienne odszranianie przedniej szyby w zimie. Masakra.
~Nikodem
Hatchback 5d Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Szyby nie parują, auto nagrzewa się sprawnie i szybko, klimatyzacja działa sprawnie, mały minus tylko za zastosowanie nowego czynnika który jest dostępny tylko w ASO 100g czynnika 40zł.
~Mrgii
Hatchback 5d Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Jest dobrze, klimatyzacja działa szybko i sprawnie. Zimą w trybie auto trochę za mocno grzeje w nogi, trzeba korygować temperaturę. Ogrzewane siedzenia - bajka, zwłaszcza podgrzewana duża część pleców.

Usterki Honda Civic IX

Honda Civic IX – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~##Matys##
Hatchback 5d Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Wszystko OK. W lato tylko moment i chłodno. W zimie dość szybko ogrzane. Jedyny mankament to nie można zamknąć środkowych nawiewów choć klima w trybie AUTO raczej z nich nie "korzysta"
Honda Civic IX Hatchback 5d Facelifting