Lista ocen Honda Civic IX Hatchback 5d Facelifting (43) - Widoczność

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kacpersky
Hatchback 5d Facelifting 2.0 310KM 228kW
Czegoś takiego jak komfort w tym aucie nie ma i to właśnie jest przyczyną mojej negatywnej oceny auta. Oczywiście nie oczekiwałem wygody kupując auto sportowe, ale to co teraz przeżywam jeżdżąc po polskich wertepach, to po prostu koszmar, zero wyciszenia, ciężka skrzynia, ciężkie sprzęgło, zawieszenie o bardzo krótkim skoku amortyzatora, ciągle stuka, bije i trzęsie i mam na myśli ustawienie standardowe, w +R, to szkoda słów. Jak ktoś napisał...
~Mrgii
Hatchback 5d Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Znów chyba nic nowego - kolejny samochód z szerokimi tylnymi słupkami i wznoszącą się linią boczną okien. Na duży plus oceniam jednak belkę dzielącą tylną szybę - znakomicie wycina z mojego pola widzenia światła jadących za mną samochodów, przez co jazda nocą jest dużo bardziej komfortowa. Szyba szybko się odmraża, a duża wycieraczka zmywa prawie cały jej obszar.
~myram
Hatchback 5d Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Widoczność doskonała (ocena subiektywna). Nie uważam jak inni, że tylny podział szyby ogranicza mi widoczność, może po prostu przy cofaniu korzystam głównie z dużych wstecznych lusterek oraz fabrycznej kamery cofania, a może po prostu dlatego, że głównie to auto stworzone jest do jazdy na wprost. Z kolei w lusterku wewnętrznym wstecznym widzę wszystko co chcę zobaczyć!
~Mariusz
Hatchback 5d Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Widoczność do przodu i na boki jest w porządku. Trochę się trzeba przyzwyczaić do dzielonej spoilerem tylnej szyby. Jako że wcześniej jeździłem civikiem VIII nie mam z tym problemu. Poza tym pomagają duże lusterka, czujniki parkowania i kamera cofania. Rewelacyjne są natomiast światła mijania wykonane w technologii LED - super oświetlają drogę szczególnie podczas jazdy w deszczu.
~Roentgen
Hatchback 5d Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Widok z przodu i na boki bez zastrzeżeń, lusterka odpowiedniej wielkości. Do tyłu widok wymagający przyzwyczajenia (czarny pasek spojlera "cenzuruje" rejestracje samochodów jadących za mną - tylna szyba podzielona na 2 części). Z parkowaniem dzięki kamerze cofania nie ma problemu.
~mf
Hatchback 5d Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Wysokie osoby będą miały problem z widocznością do przodu z prawej strony, ponieważ lusterko wsteczne zasłania ten obszar nawet po maksymalnym opuszczeniu fotela kierowcy. Widoczność do tyłu przy parkowaniu? Mam kamerę cofania i nie odważyłbym się bez niej ;)
~Łukasz
Hatchback 5d Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Jest kiepsko z każdej w zasadzie strony. Szyba przednia z racji wysokiej pozycji za kierownicą jest mała, słupki szerokie, a do tyłu nie widać w zasadzie nic. Kamera cofania jest standardem nie bez powodu, a dodatkowo polecam czujniki parkowania z przodu i z tyłu.
~mix
Hatchback 5d Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Jedyny mankament to słupek A, kierowca przy zakręcie pow. 35 stopni musi się zdecydować, czy chce patrzeć przez przednią szybę (lekko nachylając się w prawo), czy też przez boczną kierując wzrok na lewo. Nie jest to uciążliwe ale też nie można tego zauważyć na początku.
~Alix
Hatchback 5d Facelifting 2.0 310KM 228kW
Sportowy kompakt na 235/35R19 nie będzie Mercedesem klasy S czy nawet Citroenem z hydropneumatyką. "Firm but not backbreaking" jak ktoś ładnie napisał - absolutnie nadaje się do jazdy na co dzień i to już jest sukces przy tym , co ten samochód potrafi w kwestii dynamiki.
~ss
Hatchback 5d Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Obawiałem się o widoczność przy parkowaniu (podczas jazdy szybko można wyczuć samochód). Udało się rozwiązać ten kłopot kamerką cofania, nawet czujniki nie są konieczne. Przód jednak wymaga przyzwyczajenia - maska spada w dół i nie widać jej końca jak w innych modelach.
Honda Civic IX Hatchback 5d Facelifting