Ocena kierowcy - Honda Civic IX Hatchback 5d Facelifting

Paweł, 7 lat temu
Silnik 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Rok produkcji 2015
Honda Civic IX Hatchback 5d Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW 2015-2017 - Oceń swoje auto
Auto mam rok. Kupione jako nowe. Póki co jadę na pierwszy przegląd. Szukałem z żoną auta pojemnego, dobrze jeżdżącego i nie diesla bo poprzednie auta w dieslu puściły mnie z torbami. Teraz leję benzynę, co prawda spali litr więcej, ale śpię spokojnie bo nie mam turbiny, pompowtryskiwaczy czy dwumas. Jak szukasz auta niezawodnego o niebanalnym wyglądzie to kup właśnie civica. Jak człowiek pojeździ dieslem i wsiądzie do wolnossaka to jest rozczarowany. Diesel ciągnie od spodu, a wolnossący na górze. Trzeba się uczyć jeździć od nowa niestety, ale przynajmniej potem nie wydajemy kilku tys na awarie. Jedzie się nim bardzo wygodnie, zawieszenie dosłownie klei auto do asfaltu. O pięknym brzmieniu silnika przy 5-6 rpm nie wspomnę. Jedyna wada to głośno jak się wysoko kręci silnik. Ale to raczej norma. Przynajmniej na postoju nie wiem czy silnik jest uruchomiony i nie klekocze jak diesel. Epoka wolnossących silników ma się ku schyłkowi i szkoda, podpierają to jakąś głupią ekologią. Jak ktoś szuka auta niezawodnego to polecam. Jak ktoś szuka auta z dużym momentem i super ciągnącego od dołu polecam turbinowca, a jeśli kupi civica to ten odwdzięczy mu się bezawaryjnością i tanią eksploatacją.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i-VTEC 142KM 104kW [l/100km]

7,1